PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dieta na Boże Narodzenie z przepisu dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
24-12-2021, 09:21
Dieta na Boże Narodzenie z przepisu dentysty Jak chronić zęby w świąteczny czas (fot. Pixabay)
Dr Khaled Kasem, szef ortodontów w sieci lecznic stomatologicznych Impress podał kilka wskazówek dotyczących utrzymania zdrowia jamy ustnej w okresie Bożego Narodzenia, aby uniknąć nagłych wizyt u dentysty na przykład w trakcie sylwestrowej zabawy.

Połącz grzane wino z serem, aby uniknąć plam

Podobnie jak czerwone wino, grzane wino nadaje uśmiechowi „fioletowy” blask, więc aby tego uniknąć, najlepiej połączyć degustacje trunków z serowymi przekąskami.

- Ser jest nie tylko pełen wapnia, ale może chronić zęby przed przebarwieniami – zapewnia dentysta.

Zęby to nie otwieracza do piwa

- Zęby nie są zaprojektowane do otwierania butelek, odrywania etykiet lub przegryzania taśmy podczas pakowania prezentów.

Myj zęby trzy razy dziennie

Zwykle mycie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty jest podstawą zdrowej jamy ustnej, ale wraz ze wzrostem spożycia cukru w okresie świąt Bożego Narodzenia zaleca się mycie zębów trzy razy dziennie.

Przestaw się na ciemną czekoladę

Spożycie czekolady z pewnością wzrasta w okresie świątecznym, na przykład za sprawą kalendarzy adwentowych. Ciemna czekolada to doskonała alternatywa dla mlecznej lub białej, to rozwiązanie pozwala nadal cieszyć się słodyczą i kremowością tak pożądanej słodyczy

Ciemna czekolada ma zmniejszoną ilość cukru i tłuszczu, pomaga zwalczać próchnicę dzięki zbożom zawierającym silne środki przeciwbakteryjne, a także jest korzystna dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Jest to szczególnie ważne po spożyciu świątecznych ciast, ponieważ są one wypełnione suszonymi owocami, lepkimi i bogatymi w cukier.

Dodaj owoce do deserów

Jabłka i jagody mają zaskakujące korzyści dla zdrowia jamy ustnej, które powinny sprawić, że znajdą się na szczycie świątecznej listy żywności. Jabłka pomagają usuwać płytkę nazębną, ponieważ są twarde i chrupiące, wymagają więcej gryzienia, co w naturalny sposób zwiększa produkcję śliny, a w rezultacie chroni nasze zęby i pomaga w usuwaniu płytki nazębnej. Jagody świetnie zapobiegają chorobom dziąseł i są dobrze znane ze swoich właściwości przeciwutleniających.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dieta   próchnica   skaner płyt obrazowych  

POLECAMY W SERWISACH