PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystyka objazdowa

11-03-2013, 00:02
Dentystyka objazdowa (foto: sxc.hu)
Dentystyka objazdowa (foto: sxc.hu)
Rzecznik praw dziecka Marek Michalak od dawna walczy o dentobusy, które odwiedzałyby systematycznie dzieci z małych wiosek. Jego marzenie urzeczywistniła Maria Ramirez. Problem w tym, że - po pierwsze działała w USA, - a po drugie, oględnie mówiąc, robiła to w sposób mało formalny.

37-letnia Maria Ramirez przebywała w stanie Georgia, dokładnie w hrabstwie Gwinnetti, z tym, że nie sposób precyzyjnie było ustalić miejsce jej zamieszkania, a co za tym idzie realizowania praktyki dentystycznej. Dlaczego?

Maria Ramirez była mieszkanką mobile home park, to usankcjonowany sposób życia w USA. Wielu mniej zasobnych, lub raczej biednych Amerykanów wiedzie życie w wielkich przyczepach, a właściwie w przenośnych domach, które z przyczepami mają tylko tyle wspólnego, że w razie potrzeby można je podpjąć do ciągnika i z żółwią prędkością przetransportować na kolejne miejsce postoju. W jednym z takich gett pomieszkiwała Maria Ramirez, która wśród okolicznej ludności znana była jako właścicielka praktyki stomatologicznej.

Wewnątrz gigantycznej przyczepy campingowej Maria Ramirez ulokowała regularny gabinet dentystyczny. Z unitem stomatologicznym, autoklawami, zasobną mini apteką, a nawet z pokaźnym plikiem czystych recept.

Maria Ramirez przez kilka lat pracowała jako asystentka dentystyczna i doszła do wniosku, że sama potrafi podołać wyzwaniom zawodu dentysty. Wizyty wszystkich pacjentów osiedlowa dentystka rejestrowała skrupulatnie w komputerze, tak więc w łatwy sposób będzie można sprawdzić czy wszyscy jej klienci byli zadowoleni z usług domorosłej dentystki. W trakcie policyjnego nalotu skruszona pseudo dentystka wyjawiła, że bardzo jej przykro z powodu takiego obrotu sprawy i obiecała, że już nigdy nie będzie realizować podobnych wyzwań. Sąd nie uznał jej obietnic za wystarczającą okoliczność, przemawiającą za zamknięciem sprawy. Dentystyka objazdowa nie wyszła Marii Ramirez na zdrowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH