PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystki walczą o tytuł Człowieka Ziemi Gliwickiej 2020

Autor: miro • Źródło: ms
25-02-2021, 10:00
Dentystki walczą o tytuł Człowieka Ziemi Gliwickiej 2020 Wolontariuszki w szpitalu w Knurowie (źródło: FB szpital w Knurowie)
Lekarki dentystki Kinga Haponik-Masarczyk i Aleksandra Kasprzak znalazły się wśród 34 kandydatów do tytułu „Człowiek Ziemi Gliwickiej 2020” w konkursie organizowanym przez Nowiny Gliwickie.

Przypomnijmy, że Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik - Masarczyk zgłosiły się do szpitala w Knurowie, aby w ramach wolontariatu pomagać lekarzom i pielęgniarkom w opiece nad pacjentami na oddziale chorób wewnętrznych.

Dwie młode dentystki pracowały w szpitalu w Knurowie od 17 kwietnia 2020 r., a więc w pierwszym etapie pandemii, w okresie w którym każdy bał się szczególnie choroby.

 - Nie jesteśmy w grupie ryzyka zakażenia koronawirusem, nie mieszkamy ze starszymi osobami, a pomóc po prostu trzeba - wyjaśniały.

W pierwszym etapie plebiscytu do tytułu Człowiek Ziemi Gliwickiej 2020 zgłoszono 43 kandydatury, w tym organizacje pozarządowe oraz firmy.

Kolejnym etapem będzie wybór 20 laureatów, którego dokonają przedstawiciele kapituły, w skład której wchodzą laureaci poprzednich edycji plebiscytu oraz  przedstawiciele redakcji „Nowin Gliwickich”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat  

POLECAMY W SERWISACH