PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka, żołnierka i znakomita kickboxerka

ms
05-10-2020, 09:29
Dentystka, żołnierka i znakomita kickboxerka Dentystka, żołnierka i kickboxerka (foto: pixabay)
Lekarz dentysta, st. szer. Anna Mieszkowska z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku wywalczyła w Krynicy - Zdroju dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

St. szer. Anna Mieszkowska zajęła trzecie miejsce w formule K1 kobiet w wadze do 56 kg oraz w formule kick-light kobiet w wadze do 55 kg.

W formule K1 można wyprowadzać ciosy z pełną siłą, a pojedynki czasem kończą się nokautem zawodniczki. W przypadku formuły kick-light nie ma uderzeń z pełną siłą (styl i skuteczność walki oceniana jest przez sędziów za pomocą punktów).

Brązowa medalistka z zawodu jest stomatologiem. Służbę w 71 blp w Malborku rozpoczęła w lutym 2019 r. Od sześciu lat trenuje kickboxing w klubie Magnum Fitness w Gdańsku. 

To były drugie zawody, w których reprezentowała 7. Pomorską Brygadę OT.

St. szer. Anna Mieszkowska jest najlepszym przykładem, że można połączyć pracę lekarza dentysty, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej i wymagające treningi sportowe.

W tegorocznych mistrzostwach do rywalizacji przystąpiło 195 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych i różnych formułach kickboxingu. Podczas zawodów: żołnierze, policjanci, strażacy oraz reprezentanci innych służb mundurowych walczyli o tytuł najlepszego kickboxera i kickboxerki w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport  

POLECAMY W SERWISACH