PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka wstrzykiwała szkło akrylowe zamiast botoksu

Autor: miro • Źródło: ms
03-07-2021, 13:59
Dentystka wstrzykiwała szkło akrylowe zamiast botoksu Pacjentki potraktowane polimetakrylan metylu
Młoda stażem dentystka Gisele Gomes z Rio de Janeiro zamiast kwasu hialuronowego wstrzykiwała kobietom szkło akrylowe, którego głównym składnikiem jest polimetakrylan metylu. Materiał ten znajduje zastosowanie w stomatologii np. przy wykonywaniu protez.

W Brazylii – w kraju, w którym chirurgia plastyczna jest na porządku dziennym, wielu dentystów oferuje również zabiegi z tego zakresu. Czasami kończy się to niezbyt dobrze.

- Chciałam wyglądać młodziej, postanowiłam pozbyć się kilku zmarszczek. Spójrz na mój uśmiech! Kiedy się uśmiecham, drży mi lewy policzek – narzeka Katarina Aguiar Bertanha.

Katarina Aguiar Bertanha nie jest jedyną ofiarą dentystki. Inna z jej pacjentek złożyła zawiadomienie na policji i podzieliła się swoim przykrym doświadczeniem w mediach społecznościowych. Na ten sygnał ujawniło się więcej kobiet (ponad czterdziestka). 

- Większość z pacjentek cierpi, ich twarze zostały zniekształcone, a guzy - trwałe – wyjaśnia radiolog Fernanda Cavallieri. 

Rozżalone pacjentki mówią o bólu, siniakach i silnym obrzęku twarzy. Niektóre popadają w depresję, tracą pracę, a ich związki rozpadają się.

Kobiety muszą przechodzić wiele operacji, aby pozbyć się wstrzykniętego plastiku. Nie jest wykluczone, że po zabiegach tych pozostaną trwałe blizny.

Dentystka zapewniała kobiety, że korzysta z kwasu hialuronowego, ale tak nie było.

 Prokuratura oskarżyła Giselle Gomes o oszustwa i nielegalne wykonywanie zabiegów medycznych. Obrona dentystki mówi, że oskarżona zrealizowała w swojej karierze 2 tys. zabiegów kosmetycznych a przypadki wskazane przez prokuraturę są wyjątkami i stanowią reakcje alergiczne. Giselle Gomes nie powinna za to być karana.

Dentystce z Rio de Janeiro grozi nawet 15 lat więzienia. Pozbawiona została prawa wykonywania zawodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
estetyka   błąd dentysty   botoks  

POLECAMY W SERWISACH