Jedna z najlepszych na Manhattanie w Nowym Jorku klinik demtystycznych, specjalizująca się w stomatologii estetycznej i implantologii, przyjmuje płatności za zabiegi w bitkoinach i ethereum.

Nie jest to jednak novum, bo o kryptowalucie na rodzimym rynku stomatologicznym pisaliśmy już w 2015 r.

Właścicielka Upper East Side General and Cosmetic Dental Office - Sharde Harvey wykonuje zawód stomatologa od 20 lat. Zawsze była zwolenniczką nowoczesnych technologii i ich wykorzystania w stomatologii, więc chętnie sięgała po rozwiązania służącego poprawie jakości życia pacjentów.

Jako jedna z pierwszych w Nowym Jorku zaczęła stosować implanty jednego dnia, wdrożyła tomografię wiązki stożkowej  do optymalnej diagnostyki stomatologicznej, a także zabiegi w wykorzystaniem komórek macierzystych.

- Jesteśmy świadkami ewolucji w świecie finansów, która zaczęła się od  zastąpienia wymiany barterowej papierowym pieniądzem, przeszliśmy od kart kredytowych do cyfrowych portfeli, a teraz pojawiła się kryptowaluta! Coraz więcej małych firm akceptuje kryptowalutę jako płatność, dokładnie tak, jak nie tak dawno temu zaczęły akceptować (tak powszechne dziś) karty kredytowe. Widzę przyszłość kryptowaluty, ponieważ to szybsza, wydajniejsza, tańsza i faktycznie bezpieczniejsza forma płatności, twierdzi dentystka.