PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka Paula Gorlo ustanowiła rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku

Autor: nieck • Źródło: en
09-09-2021, 17:44
Dentystka Paula Gorlo ustanowiła rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku Paula Gorlo (fot. Instagram)
Nie na co dzień dentystka bije rekord Guinnessa, a w dodatku Polka! Paula Gorlo 9 września w Światowy Dzień Podciągania na Drążku ustanowiła nowy rekord w tej dyscyplinie - 4081 w ciągu 24 godzin.

W trakcie tak długotrwałej próby sił najbardziej męczące jest zwisanie na drążku, dlatego przyjęto strategię, która pozwoliła skrócić ten etap - Paula Gorlo robiła 3 szybkie podciągnięcia, po czym przez minutę odpoczywała. 

Jak się okazało strategia była trafiona i Paula Gorlo  w ciągu 24 godzin wykonała 4081 podciągnięć na drążku bijąc dotychczasowy ustanowiony przez Australijkę  rekord  3737 podciągnięć.

Próbę poprawienia tego wyniku polska dentystka rozpoczęła w środę 8 września o godz. 16.00, a zakończyła dokładnie 24 godziny później, czyli w czwartek 9 września 2021 r.

Paula Gorlo, choć na co dzień zajmuje się stomatologią, od wielu lat uprawia górską wspinaczkę, a od jakiegoś czasu także kalistenikę. Na pomysł bicia rekordu w podciąganiu się na drążku wpadła po przeczytaniu artykułu o rekordzistach świata w konkurencjach związanych z tą dyscypliną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby   dentystka  

POLECAMY W SERWISACH