PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka Małgorzata Bochenko spróbowała sił w batiku

Autor: miro • Źródło: glosswidnika.pl
25-01-2023, 07:33
Dentystka Małgorzata Bochenko spróbowała sił w batiku Dentystka artystką malarką Fot. AdobeStock
Dentystka Małgorzata Bochenko prezentuje w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku wystawę „Batik”. Spotkanie z artystką zaplanowano na 27 stycznia, o godz. 18.00.

 

Były ikony, obrazy abstrakcyjne, maski, teraz przyszedł czas na batik. W Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodku Kultury będzie można oglądać wystawę prac Małgorzaty Bochenko.

Świdniczanka Małgorzata Bochenko z zawodu jest lekarzem dentystą. Od kilku kadencji zasiada w Komisji Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie.

Swoje dzieła prezentuje często w lubelskiej Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej Klubu Lekarza.

Uczestniczy w imprezach ogólnopolskich (w Plenerze Malujących Lekarzy dorocznej Wystawie Malujących Lekarzy w Łodzi, w świdnickich „Prezentacjach”). Uczęszcza na zajęcia grupy plastycznej „Pod Błękitną Paletą”, funkcjonującej w MOK w Świdniku.

Malarka stosuje różne techniki malarskie, najbardziej odpowiada jej jednak suchy pastel i akwarela. Ostatnio próbowała sił w batiku (technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku).

Ekspozycja w Galerii „Za Szybą” dostępna będzie do 29 stycznia, w godzinach pracy MOK. Finisaż zaplanowano na 27 stycznia, o godz. 18.00.Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   hobby  

POLECAMY W SERWISACH