PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka Jolanta Kwaśniewska z „Mózgiem Medyka”

Autor: miro • Źródło: ws
20-01-2016, 08:21
Dentystka Jolanta Kwaśniewska z „Mózgiem Medyka” „Cerebrum Medici” Bydgoskiej Izby Lekarskiej (foto: freeimages)
Za działalność na rzecz środowiska medycznego regionu, osiągnięcia zawodowe i w pracy społecznej – najwyższe wyróżnienie Bydgoskiej Izby Lekarskiej „Cerebrum Medici” przyznano dentystce – Jolancie Kwaśniewskiej.

Lek. dent. Jolanta Kwaśniewska od powstania izb lekarskich w 1989 r. jest zaangażowana w działalność samorządu. Przez dwie kadencje pełniła funkcję wiceprezesa BIL, była aktywnym członkiem Okręgowej Rady Lekarskiej, delegatką na zjazdy lekarskie, długoletnią przewodniczącą Komisji Stomatologicznej, członkiem Komisji Wyborczej.

Obecnie jest wiceprzewodniczącą Komisji Socjalnej.

Jolanta Kwaśniewska działała również na rzecz medycyny i środowiska lekarskiego poza pracą w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, a mianowicie jako członkini, a przez dwie kadencje – przewodnicząca bydgoskiego oddziału PTS.

Uroczyste wręczenie laureatom statuetek oraz dyplomów odbędzie się 6 lutego podczas Medycznej Nocy w Operze.

„Cerebrum Medici" („Mózg medyka"), to wyróżnienie przyznawane raz w roku lekarzowi i lekarzowi dentyście za działalność na rzecz środowiska lekarskiego. Kapituła honoruje wybitne osiągnięcia naukowe kandydatów, wzorową promocję środowiska BIL, zasługi w zakresie organizacji społecznej, kulturowej czy sportowej. 

Laureatami "Cerebrum Medici" byli ostatnio lek. dent. Elżbieta Pech oraz lek. dent. Jerzy Rogowski.

źródło: Primum - Biuletyn BIL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Bydgoska Izba Lekarska   nagrody  

POLECAMY W SERWISACH