PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka będzie biła rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku

Autor: nieck • Źródło: en
06-09-2021, 09:00
Dentystka będzie biła rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku Paula Gorlo w trakcie treningu (fot. Instagram)
W poniedziałek 6 września będzie można porozmawiać z Paulą Gorlo, dentystką, która przystąpi do bicia rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku.

Do próby bicia rekordu Guinnessa w podciąganiu się na drążku dentystka ma przystąpić w Białymstoku 9 września 2021 r. w Światowy Dzień Podciągania.  Wyznaczony przez nią cel to co najmniej 4 tys. powtórzeń w ciągu doby.

Paula Gorlo, choć na co dzień zajmuje się stomatologią, od wielu lat uprawia górską wspinaczkę, a od jakiegoś czasu także kalistenikę. Na pomysł bicia rekordu w podciąganiu się na drążku wpadła po przeczytaniu artykułu o rekordzistach świata w konkurencjach związanych z tą dyscypliną. 

Obecny ustanowiony przez kobietę rekord Guinnessa w całodobowym podciąganiu się na drążku  wynosi 3737 powtórzeń.

- Chciałabym, aby nowy rekord zaczynał się od cyfry 4. Z jednej strony mam w sobie bardzo dużo pokory, ponieważ ustanawianie tego typu rekordów to nadludzki wysiłek i pobicie go nawet o jedno powtórzenie będzie nieprawdopodobnym wyczynem, a z drugiej strony czuję się dobrze przygotowana, co pozwala mi marzyć o przesunięciu tej granicy dużo wyżej - mówiła Paula Gorlo, portalowi  bialystokonline.pl.

Próba pobicia rekordu Guinnessa będzie miała miejsce w Centrum Wspinaczkowym Flash. Początek wydarzenia zaplanowano na 9 września na godz. 16.00. W poniedziałek 6 września w godz. 14.00-19.00 będzie można porozmawiać  z Paulą Gorlo i oglądać jej trening.

Organizatorzy przygotują aż 4 drążki. Na głównym podciągnięcia wykonywać będzie Paula Gorlo, a na 3 pozostałych prowadzone mają być konkurencje towarzyszące dla ochotników. Czyli największa liczba podciągnięć w ciągu godziny, największa liczba podciągnięć w jednej serii, największy podciągnięty ciężar, najdłuższy zwis na drążku, podciąganie na jednej ręce oraz najlepszy post na Instagramie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby   dentystka   Rekord Guinnessa  

POLECAMY W SERWISACH