PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta zbiera fundusze na walkę z COVID-19 w Indiach

Autor: nieck • Źródło: en
17-05-2021, 14:12
Dentysta zbiera fundusze na walkę z COVID-19 w Indiach Nilesh Parmar w 2009 r. uzyskał tytuł najlepszego młodego dentystę na terenie Anglii wschodniej
Brytyjski dentysta, hinduskiego pochodzenia, zebrał 40 tys. funtów, aby wspomóc walkę z pandemią COVID-19 w Indiach.

Dentysta Nilesh Parmar - specjalista od  implantologii i stomatologii estetycznej, po wysłuchaniu relacji swojej siostry mieszkającej w Bombaju, postanowił urządzić zbiórkę pieniędzy na walkę z COVID-19.

W ostatnich tygodniach  fala pandemii COVID-19 w Indiach  jest wręcz druzgocąca,  kraj ten przeżywa naprawdę trudne chwile. W ciągu tygodnia przybyło tam prawie 1,4 mln infekcji, a zmarło ponad 16 tys. osób. Z porównania dynamiki wzrostów zakażeń na całym świecie wynika, że obecnie właśnie w  Indiach pandemia rozprzestrzenia się najszybciej.

Nilesh początkowo chciał zebrać 5 tys. funtów, ale ta suma napłynęła w zaledwie kilka minut. Pod koniec pierwszego dnia było już ponad 7 tys. funtów. Okazało się, że na jego internetową zbiórkę pieniędzy odpowiedziało bardzo wiele osób. Stan konta jego akcji charytatywnej przekracza 41 tys. funtów i darowizny nadal napływają. 

Braki w indyjskiej służbie zdrowia są ogromne - potrzeba tlenu, szczepionek, respiratorów i niestety, jeszcze więcej drewna na stosy pogrzebowe, które od wielu dni w Delhi i Bombaju palą się przez całą dobę.

- Dla mnie jako Hindusa urodzonego w Wielkiej Brytanii relacje stamtąd szokują i przerażają. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że zobaczę sceny, które były pokazywane w mediach w ciągu ostatnich kilku dni.

Najlepiej można pomóc finansując lokalne organizacje charytatywne, które wykonują doskonałą pracę. Nie tylko niosą pomoc w walce z pandemią COVID, ale także starają się rozwiązywać problemy długoterminowe, jak choroby psychiczne, brak dachu nad głową, czy głód, wyjaśnia założenia swojej akcji dentysta.

 

 

 


 
 
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   akcja charytatywna   Finanse   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH