PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta z rekordem Guinnessa. Był na 11 Mundialach przebrany za kobietę

Autor: miro • Źródło: Guinness World Records
21-12-2022, 11:48
Dentysta z rekordem Guinnessa. Był na 11 Mundialach przebrany za kobietę Dentysta z rekordem Guinnessa pod względem liczby obejrzanych na żywo Mundiali Fot. AdobrStock
75-letni dentysta Daniel Sbruzzi z Taubaté z Sao Paulo ustanowił rekord Guinnessa, jako uczestnik 11 mistrzostw świata w piłce nożnej. To nie jedyny wyróżnik ekscentrycznego dentysty – kibica.
  • Dentysta Daniel Sbruzzi był obecny na 11 Mundialach, po podróży do Kataru ustanowił rekord Guinnessa w największej liczbie turniejów Mistrzostw Świata FIFA, w których uczestniczył na żywo ten sam kibic
  • Dentysta za każdym razem na stadionie zasiadał przebrany za kobietę, to zwyczaj grupy karnawałowej „Bloco Vai Quem Quer”, do której przez lata należał
  • Daniel Sbruzzi zapowiada, że chciałby także być obecny na kolejnych Mistrzostwach Świata, które będą odbywały się w Kanadzie, USA i Meksyku

Dentysta obecny na 11 Mundialach 

Daniel Sbruzzi był obecny niemal na wszystkich Mundialach od 1978 r. (te odbywały się w Argentynie). Opuścił tylko mistrzostwa w Hiszpanii w 1982 r.

Po podróży do Kataru na swój 11. Mundial Daniel Sbruzzi ustanowił rekord w największej liczbie turniejów Mistrzostw Świata FIFA, w których uczestniczył na żywo ten sam kibic.

Skąd wziął się strój kobiety

Drugą ciekawostką jest to, że dentysta za każdym razem na stadionie zasiadał przebrany za kobietę. Jak to tłumaczy?

Daniel przez lata reprezentował grupę karnawałową „Bloco Vai Quem Quer” („Kto chce, może iść”).

- Cechą Bloco Vai Quem Quer jest to, że mężczyźni przebierają się za kobiety w okresie karnawału i paradują po ulicach. Staram się przenieść kulturę z mojego miasta na cały świat – tłumaczył Daniel Sbruzzi.

- W Argentynie przebrałem się za pannę młodą, ale na inne mistrzostwa świata tworzyłem różne kostiumy kobiet, w zależności od kraju goszczącego. Za każdym razem chciałem przybliżyć charakter brazylijskiej drużyny – wyjaśniał dentysta.

Drugim mundialem Daniela był Meksyk w 1986 r. Tam także podróżował ze swoją grupą karnawałową. W prasie był przedstawiany jako "najlepszy reprezentant szalonej grupy Bloco Vai Quem Quer, która wstrząsnęła brazylijskim tłumem".

Od tego czasu dentysta zdecydował, że idealnym sposobem reprezentowania ukochanej drużyny będzie przebranie się za pannę młodą.

Zainteresowanie służb bezpieczeństwa

W Rosji w 2018 r. Daniel został zatrzymany i przeszukany przez rosyjską służbę bezpieczeństwa, która nabrała podejrzeń co do jego kobiecego wyglądu. Rosjanie chcieli koniecznie poznać przyczyny takiego stanu rzeczy.

- Funkcjonariusze w końcu uznali, że przebranie jest zabawne i mnie wpuścili na stadion - relacjonował dentysta.

W Katarze Daniel nie kontynuował czterdziestoletniej tradycji przebierania się za kobietę, ponieważ chciał uszanować zasady obowiązujące w kraju gospodarza Mundialu. W zamian dentysta stworzył jeden ze swoich najlepszych kostiumów - arabską thawb (białą szatę) z wyhaftowanymi flagami wszystkich krajów, w których odbywały się mistrzostwa świata.

Daniel Sbruzzi zapowiada, że chciałby także być obecny na kolejnych Mistrzostwach Świata, które będą odbywały się w Kanadzie, USA i Meksyku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH