PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta sprzedający płyn do płukania jamy ustnej - aresztowany

ms
04-12-2020, 10:52
Dentysta sprzedający płyn do płukania jamy ustnej - aresztowany Tokio miejsce działania dentysty Kiyoshi Amano (foto: pixabay)
58-letni dentysta i trzej jego pomocnicy zostali aresztowani za rzekome reklamowanie i sprzedaż płynów do płukania gardła, które nie zostały zatwierdzone jako produkty farmaceutyczne. Według stomatologa, oferowane specyfiki miały być skuteczne w zwalczaniu nowego koronawirusa.

58-letni dentysta z Tokio Kiyoshi Amano, wraz z trzema innymi osobami, aresztowany został przez policję pod zarzutem naruszenia ustawy o produktach farmaceutycznych i medycznych. Chodziło o sprzedaż preparatów do płukania zębów i gardła.

Dentysta podejrzany jest o sprzedaż przez internet 8,5 tys. osobom (w okresie od stycznia do lipca 2020 r.) płynów dezynfekujących za ok. 44 mln jenów (423,8 tys. USD).

Podejrzani oskarżeni są o umieszczanie w witrynie internetowej czterech rodzajów rozwiązań do dezynfekcji osobistej, które nie zostały zatwierdzone przez ministra zdrowia, pracy i opieki społecznej. 

Dentyście zarzuca się przechowywanie (w celu sprzedaży) ok. 4,2 tys. artykułów do płukania gardła i zębów. Reklamowano je jako specyfiki charakteryzujące się stuprocentową skuteczną w unicestwianiu koronawirusa.

Kiyoshi Amano broni się, że reklama nie zawierała treści naruszających prawo. - Nie sprzedawaliśmy ich jako produktów farmaceutycznych – zapewniał stomatolog.

Oferowane produkty przed pandemią kosztowały ok. 700 jenów (6,7 USD) za 500 ml butelkę, ale od stycznia 2020 r. były sprzedawane po ok. 2000 jenów (19,3 USD) za szt. Reklamowano je jako środki przeciw: grypie, cukrzycy, nowotworom przełyku i innym chorobom.

Amano często pojawiał się w gazetach, magazynach, telewizji i innych mediach jako dentysta wypowiadający się na tematy takie jak zdrowie zębów i nieświeży oddech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
płyn do płukania jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH