Andrzej Waszczyszyn - lekarz stomatolog, zamieszkały w Dąbrównie jest kandydatem do Rady Powiatu - Okręg nr 4 - Miłomłyn, Dąbrówno, Gierzwałd. Lista 13, numer 1.

Przeszłość Andrzeja Waszczyszyna jako społecznika jest dla mieszkańców powiatu Ostróda doskonale znana. W latach 2002 - 2014 był on radnym gminy Dąbrówno oraz radnym powiatu Ostróda, a w latach 2010 do 2014 wiceprzewodniczącym rady powiatu.

Sam o sobie mówi: Jestem aktywnym, zaangażowanym, doświadczonym działaczem społecznym i samorządowym. Dzięki skutecznej pracy w powiecie udało mi się dokonać inwestycji na rzecz gminy Dąbrówno na kwotę ponad 2,5 miliona złotych. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i zaufanie. Proszę o Państwa głosy na kolejną kadencję.

Andrzej Waszczyszyn jest aktywnym radnym. Świadczą o tym chociażby protokoły z sesji Rady Gminy Dąbrówno.
Czytamy w nich m.in. to o czym mówił dentysta społecznik: Korzyść z wiatraków będzie tylko dla firmy, wówczas nie będzie brane pod uwagę zdrowie i życie mieszkańców. Radni powinni patrzeć poprzez pryzmat pokoleń. Jest to rodzaj energii bardzo drogi i zarazem szkodliwy dla mieszkańców. Argumentem jest fakt, że jeżeli mieszkańcy nie życzą sobie farm wiatrowych, to zadaniem radnego jest dostosowanie się do ich woli.
Zdaniem Andrzeja Waszczyszyna całą uwagę skupia na sobie pieniądz, nikt nie patrzy na potrzeby pojedynczego człowieka.

A oto komentarz anonimowego wyborcy: O tym, że gmina straciła bardzo dużo pieniędzy na wiatrakach już nie wspomnę, przecież te środki mogły być np. przeznaczone na walkę z bezrobociem. Głosowałam na Pana Doktora minimum 3 razy. Więcej już tego błędu nie popełnię, bo nie zrobił nic dla gminy.

I jeszcze jeden kuriozalny wpis internauty: W Gminie Dąbrówno na pewno wybrany zostanie Radny Waszczyszyn, bo ludzie boją się, że jak nie zostanie wybrany to przestanie leczyć zęby i przejdzie na emeryturę (ma już ponad 60 lat) i Gmina zostanie bez dentysty. Jako Radny Pan Waszczyszyn nie zrobił nic dla gminy.

Opinie przeciwników Andrzeja Waszczyszyna jako radnego równoważone są wypowiedziami pacjentów na portalach promujących lekarzy i lekarzy dentystów.
Oto dwie:
To jest lekarz z powołania. Bardzo miły dla dzieci i przybija z nimi żółwiki. Mój synek który ma 9 lat i jest bardzo bojący bardzo mile wspomina wizy.
Bardzo dobry specjalista, kontaktowy z poczuciem humoru...te jego krzyki naprawdę są nie groźne. Gorąco polecam.

Zwolennicy Andrzeja Waszczyszyna powiedzą zapewne, że słowa krytyki wypowiadane są przez jego zaciekłych przeciwników, z kolei jego krytycy słowa aprobaty potraktują jako przejaw autoreklamy.

Trzeba mieć dużo samozaparcia, żeby w takich okolicznościach latami utrzymywać nie tylko wysoką aktywność zawodową, ale i społeczną.