PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - położnik

Autor: miro • Źródło: ms
24-02-2021, 11:49
Dentysta - położnik Kobieta w ciąży u dentysty (fot. pixabay)
23-letnia Jessica Aaldering urodziła na fotelu dentystycznym i to nie byłoby przypadkiem niezwykłym, gdyby nie fakt, że kobieta nie miała pojęcia, że jest w ciąży.

Lekarz dentysta musi być przygotowany nie tylko na leczenie zębów, ale także na przyjmowanie porodu.

Jessica Aaldering nie miała pojęcia, że jest w ciąży, kiedy przechodziła obok gabinetu dentysty Rene Klaassena w mieście Velp w prowincji Gelderland w Holandii. Nagle zaczęła odczuwać bóle brzucha. - Tego dnia było ślisko, upadłam na chodnik, więc uważałam, że ból jest z tego powodu - powiedziała.

Przechodzący policjant zauważył problemy kobiety, więc zaprowadził ją do pobliskiego stomatologa. Tam zdiagnozowano problem i natychmiast wprowadzono kobietę do pokoju zabiegowego, a kilka minut później urodziło się dziecko.

To nie był koniec problemów, gdyż dziecko nie oddychało, nie otworzyło oczu, nie wydało żadnego dźwięku.

Po masażu serca niemowlę zaczęło się ruszać i oddychać.

Służby ratunkowe przybyły pięć minut później i podały tlen dziecku. Chłopca zabrano do szpitala Radboud w Nijmegen, gdzie zdiagnozowano zapadnięte płuco, ale podobno noworodek ma się już dobrze.

Matka powiedziała, że była oszołomiona zdarzeniem, ponieważ regularnie miała okres w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nic nie wskazywało na to, że jest w ciąży.

- Wszystko wydarzyło się tak szybko, że ledwo zdążyłam usiąść na fotelu dentystycznym - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH