PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Dentysta-podglądacz skazany

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
07-10-2013, 08:00
Dentysta-podglądacz skazany Dentysta-podglądacz skazany
Niemiecki sąd skazał na karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności 52 – letniego dentystę, który filmował żeński personel za pomocą kamery ukrytej w przebieralni.

Lekarzowi postawiono aż 211 zarzutów naruszenia prywatności. Kamera była zainstalowana w szatni gdzie przebierały się recepcjonistki i asystentki. Dentysta nie miał szans wyprzeć się podglądania, ponieważ w jego komputerze policja znalazła ponad 7 tys. plików wideo z nagraniami z kamery. Śledczy ustalili, że lekarz szpiegował swoje pracownice od sześciu lat. W sumie naruszono prawa ośmiu kobiet.

Adwokaci dentysty zamierzają odwołać się od wyroku. Na razie dentyście nie odebrano licencji na wykonywanie zawodu.

O podobnej historii, tyle, że rozgrywanej w Stanach Zjednoczonych, informowaliśmy w kwietniu 2013 r.. W niewielkim miasteczku Freehold w stanie New Jersey, 49 letni Scott M. Meltzer, miejscowy stomatolog, przy użyciu bezprzewodowej ukrytej kamery, nagrywał pacjentów korzystających z toalety w jego gabinecie. Policja nie wyjaśniła w jakim celu mężczyzna nagrywał gości, ale po wyjściu na jaw nieprzyzwoitych praktyk, został aresztowany za naruszanie prywatności pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wyrok   kara dla dentysty   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH