PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta: pianista, naukowiec, eksplorator, redaktor, społecznik

Autor: miro • Źródło: ms
13-09-2021, 13:28
Dentysta: pianista, naukowiec, eksplorator, redaktor, społecznik Dentysta bada narwale (fot. unsplash)
Martin Nweei praktykuje stomatologię, ale w czasie wolnym od pracy zawodowej jest tak aktywny, że można by wykonywanymi przez niego działaniami obdzielić co najmniej kilka osób i to pracujących na pełnych etatach.

To nie wszystko, stomatolog Martin Nweei, jako klasycznie wykształcony pianista, napisał muzykę dla lokalnej i krajowej telewizji, w tym do programu „As One Hawai'i”, w której najlepsi muzycy z Wysp śpiewali zarówno po to, aby wspierać wojska w wojnie w Zatoce Perskiej, jak i generować środki finansowe dla weteranów wojskowych.

W wolnych chwilach od pracy dentysta bada m.in. zwyczaje narwali. Po otrzymaniu grantu od National Geographic Martin Nweei (wraz z zespołem badawczym) postanowił zbadać tajemnicze ssaki i odkrył, że kieł, często uważany za gigantyczny ząb, jest w rzeczywistości narządem zmysłów. W Smithsonian dentysta przygotował wystawę o narwalach, która trwała od 2017 do 2019 r. (Martin Nweei jest współpracownikiem badawczym w Marine Mammal Program).

W 2020 r. Martin Nweeia kontynuował badania w rejonie Arktyki, analizując, jak koronawirus może wpływać na wielkie ssaki. Można zaryzykować stwierdzenie, że dentysta w wolnym czasie zajmuje się … leczeniem ludzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   akcja charytatywna   hobby  

POLECAMY W SERWISACH