• Zakończyło się śledztwo w sprawie lekarza dentysty, podejrzanego o wykorzystywanie seksualne pacjentki.
  • Dwie kolejne kobiety zgłosiły się na policję z podobnymi oskarżeniami wobec stomatologa.
  • Dentyście grozi 12 lat więzienia.

Zgwałcenie pacjentki  

W połowie sierpnia 2021 r. 51-letni Grzegorz T. usłyszał zarzuty dotyczące wykorzystania sytuacji występującej podczas leczenia stomatologicznego, użycia przemocy wobec jednej z pacjentek i doprowadzenia jej do obcowania płciowego.

Do przestępstwa miało dojść w jednym z gabinetów stomatologicznych w Lublinie. Na umówioną wcześniej wizytę przyszła tam 24-latka.

W trakcie zabiegu dentystycznego 51-latek zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji.

Policjanci zatrzymali 51-latka. Stomatolog usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego.

Oskarżenie dotyczyło wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego i użycia przemocy wobec jednej z pacjentek, przytrzymywania jej głowy, przyciskania ciałem, podstępem i przemocą doprowadzenia do obcowania płciowego.

Stomatolog nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Molestowanie pacjentek

Po informacji policji o postawieniu zarzutów dentyście na policję zgłosiły się dwie kolejne kobiety, oskarżając dentystę o podobne czyny.

Grzegorz T. nie przyznaje się do winy.

Śledztwo przeciwko 51-latkowi prowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Stomatologowi grozi do 12 lat więzienia.