PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Dentysta - orędownik klonowania

Autor: jsz • Źródło: jsz
11-12-2013, 07:59
Dentysta - orędownik klonowania Lennon i Ono podczas nagrania Give Peace a Chance (źródło: Wikipedia)
W kolejną (23.) rocznicę śmierci Johna Lennona na ustach osób śledzących ciekawostki pojawia się znowu nazwisko kanadyjskiego lekarza dentysty dr Michaela Zuka, który swego czasu za 19,5 tys. funtów kupił ząb Johna Lennona. Ekscentryczny medyk od kilku lat głowi się nad możliwością sklonowania członka legendarnego zespołu Beatles.

Dr Zuk uważa, że klony Johna Lennona oraz Elvisa Presleya (jest posiadaczem także jego zęba) powstaną przed 2040 rokiem. Dentysta nie jest jednak przekonany, iż talent kopii dorówna muzycznemu talentowi pierwowzoru. To, według dr Zuka, wystarczający powód, żeby fakt powstania klonów sławnych muzyków ukryć przed opinią publiczną. 

Zapewne cały projekt traktowany jest przez większość z przymrużeniem oka, jednak pomysł ten ma także mocne podłoże marketingowe. Wszak w dzisiejszych czasach jest wielu ludzi, którzy wybierając pomiędzy dwoma lekarzami, skierują kroki do tego gabinetu dentystycznych, w którym będą mogli zobaczyć osobliwe relikwie, a jeśli nawet nie, to poznać ich właściciela.

Powstają już pierwsze opracowania efektywności przedsięwzięcia, które w perspektywie ma nietuzinkowy cel - klonowanie sławnych ludzi. W opracowaniach tych nazwisko dr Zuka pojawia się na poczesnym miejscu.

O fascynacjach dr Zuka pisaliśmy już niejednokrotnie np. tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Michael Zuk   John Lennon   klonowanie  

POLECAMY W SERWISACH