Dentysta Derval Clarke, właściciel gabinetu stomatologicznego Sovereign Dental, w Thunder Bay, w Kanadzie uważa, że jego praktyka miała dużo szczęścia mogąc funkcjonować niemal normalnie przez cały rok pandemii COVID-19. Co prawda realizowano na początku głównie świadczenia z zakresu doraźnej pomocy, ale nie każdy gabinet miał taką szansę.

Wielu mieszkańców z okolicy - rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i firmy tu funkcjonujące - w różny sposób zostali dotknięci przez skutki pandemii. Skoro sami przeszliśmy przez najgorszy okres w miarę obronną ręką, czujemy się zobowiązani, by pomóc tym, dla których ostatni rok zdecydowanie nie był dobry, mówił Clarke.

Clarke i jego pracownicy zachęcają wszystkich do zgłaszania osób, która według nich mogą potrzebować pomocy. Jedynym warunkiem jest to, że muszą mieszkać w Thunder Bay lub pobliskim Nipigon.

Wybranej osobie lub rodzinie w potrzebie Clarke wraz z personelem chce ufundować przez 10 miesięcy jeden tysiąc dolarów miesięcznie. 

Chcemy dawać uśmiech i nie musi to być skutek leczenia stomatologicznego -  w sile uśmiechu jest coś, co zmienia wszystko. Więc podziel się mocą uśmiechu. Kiedy się uśmiechasz, cała społeczność chce się uśmiechać razem z tobą , tak komentuje swój pomysł kanadyjski dentysta.

Derval Clarke, prowadzi praktykę stomatologiczną od pięciu lat. Urodził się na Jamajce, w stanie Ontario w Kanadzie mieszka od 2014 r.