PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta nie chciał, ale w końcu zaszczepił się przeciwko COVID-19

Autor: miro • Źródło: ms
10-12-2021, 12:24
Dentysta nie chciał, ale w końcu zaszczepił się przeciwko COVID-19 Wymuszone szczepienie dentysty (fot. Pixabay)
Dentysta Guido Russo  pielęgniarce szczepiącej przeciwko COVID-19 podstawił… silikonowe ramię. Zrobiła się afera. Stomatolog nie miał zamiaru się zaszczepić, ale chciał zdobyć certyfikat.

Przypomnijmy, że do incydentu doszło w miejscowości Biella na północy Włoch. 57-letni dentysta nie chciał szczepić się przeciwko COVID-19. To był zresztą jeden z powodów, dla których mężczyzna został zawieszony w prawach wykonywania zawodu stomatologa.

Warunkiem powrotu do pracy lekarza dentysty był wymóg przedstawienia certyfikatu szczepienia. Mężczyzna uznał, że uzyska potwierdzenie, także wówczas gdy zamiast niego zaszczepione będzie silikonowe ramię, które podstawił pielęgniarce do zastrzyku.

Kobieta od razu zauważyła plastikowe ramię i uznała, że pacjent pomylił się - podstawiając do szczepienia protezę. Pielęgniarka poprosiła dentystę, aby ten odsłonił drugie ramię, ale to nie różniło się niczym od pierwszego, było gumowate i zimne i raziło nienaturalnym pigmentem.

Przeciwnik szczepień próbował przekonać kobietę, żeby zignorowała całe zdarzenie. Ta jednak zawiadomiła policję. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Trudno ocenić czy to był samodzielny pomysł dentysty, czy inspirowany. Jakiś czas temu prasa informowała o przypadku innego mężczyzny, który chwalił się, że kupił za 488 EUR silikonowy kombinezon chroniący tors i ramiona. Chciał pod pancerz włożyć jeszcze ubranie, aby igła nie mogła przypadkowo go ukłuć.

Guido Russo poinformował, że dzień po incydencie poszedł ponownie do punktu szczepień i przyjął szczepionką na COVID-19. Podkreślił, że zrobił tak ponieważ zmusił go do tego system.

Dodał jeszcze: uważam, że w tym momencie szczepionka jest jedyną bronią, jaką mamy przeciwko tej strasznej chorobie, ale powinna być wolność wyboru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
koronawirus   COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH