Pete Sheild, przez wiele lat mieszkaniec 12-tysięcznego Oconomowoc, w stanie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych prowadził tam praktykę dentystyczną. Przez całe życie bardzo dużo czytał, ale dopiero po przejściu na emeryturę w 2016 r. postanowił spróbować swoich sił w pisaniu. 

Jego  powieść „Zła medycyna” ukazała się kilka tygodni temu. To historia profesora archeologii, Colby'ego Phillipsa, który wraz ze swoim wnukiem Jimmym przeszukuje groby rdzennych Amerykanów w Południowej Dakocie w poszukiwaniu medalu pokoju Thomasa Jeffersona, Świętego Graala dla zbieraczy artefaktów.

- Zacząłem tę książkę pisać na  jesieni 2019 r.  Myślę, że stanowiło to dla mnie wyzwanie intelektualne, ponieważ mój mózg jest wyszkolony do zadań naukowych, a nie twórczości literackiej, mówi Sheild.

Wydawnictwo, do którego wysłał konspekt swojej powieści oceniło ją dobrze. Stwierdzono, że sam pomysł jest interesujący, ale wymaga doszlifowania, wspomina dentysta. Intensywna praca nad książką trwała od lata 2020 do czerwca 2021. I zakończyła się pełnym sukcesem.