PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, który zakłada licówki w cenie 4 tys. dolarów za ząb

Autor: nieck • Źródło: en
27-07-2021, 12:53
Dentysta, który zakłada licówki w cenie 4 tys. dolarów za ząb Rośnie popyt na usługi z zakresu stomatologii estetycznej (fot. Unsplash)
Dentysta Michael Apa  nie narzeka na brak klientów, mimo że pełen zestaw licówek może u niego kosztować do 80 tys. dolarów.
  • Jak przyznaje dentysta Michael Apa najwięcej czasu spędza w samolocie w drodze między Nowym Jorkiem, Dubajem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Z usług dentysty korzystały już  takie gwiazdy sceny i ekranu, jak aktorka Chloë Sevigny, modelka Elsa Hosk, celebryta telewizyjny Vinny Guadagnino i aktorka Kyle Richards. 
  • Kluczem do sukcesu stało się indywidualne podejście do każdego klienta, bardzo krótki czas wykonania usługi i pełna dyspozycyjność.

Dentysta Michael Apa poprawia uśmiech aktorów z Hollywood, gwiazd reality-show, modelek, a nawet członków rodziny królewskiej. 

Zakładane przez niego licówki porcelanowe (wytwarzane ręcznie w jego nowojorskim gabinecie), kosztują do  4000 dolarów za sztukę, a ich koszt na obu pełnych łukach może wynieść nawet 80 tys. dolarów.

Co sprawia że pacjenci chcą płacić horrendalne ceny u dentysty?

To co tworzy idealny uśmiech, jest w opinii Michaela Apy jest w gruncie rzeczy  niedoskonałością! Jego autorska metoda tzw  Facial Aesthetic Design opiera się na zachowaniu, a nie usuwaniu drobnych naturalnych defektów w wyglądzie uzębienia. Metoda określa optymalny wygląd uśmiechu, dostosowany do indywidualnych rysów twarzy pacjenta.

I ten spersonalizowany sposób projektowania uśmiechów sprawia, że ​​licówki wytwarzane dla każdego indywidualnie są tak drogie. Powstają ze specjalnej mieszanki porcelany, ostrożnie nakładanej  warstwa po warstwie, z dbałością  pigment.

Nie ma drugiego takiego samego zęba

Dentysta lubi podkreślać, że w rzeczywistości nie ma białych zębów. Końcowy efekt bieli to sprawa grubości i przezroczystości.  Standardowe białe licówki mają od czterech do pięciu odcieni, podczas gdy te z gabinetu Michaela Apy mają od 17 do 20 różnych odcieni. Najciemniejsze pigmenty są nakładane warstwami od podstawy zęba, stając się stopniowo jaśniejsze i bardziej przezroczyste w kierunku jego brzegu. Końcowy  efekt do złudzenia naśladuje naturalne zęby.

Licówki są zazwyczaj gotowe w niecały tydzień, ale często bywa, że pacjent ma  nowy uśmiech w zaledwie 24 godziny. Wygoda jest dużym plusem dla  klientów  mających napięte harmonogramy pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH