• Rekord świata w ciągnięciu zębami samochodu o masie 2 t na dystansie 30 m wynosi 18,13 s
  • Rekord ten chce pobić Mike Foley dentysta z Tampy. To niecodzienne postanowienie jak na osobę leczącą zęby pacjentów
  • Siłowanie się z samochodami przy pomocy zębów nie jest jedyną pasją lekarza dentysty. W wolnym czasie realizuje się jako malarz artysta. Ostatnio namalował Monę Lisę ... musztardą 

Dentysta nie oszczędza swoich zębów

Rekord świata w ciągnięciu zębami samochodu o masie 2 t na dystansie 30 m wynosi 18,13 s.

Dentysta Mike Foley z miasta Tampa (Floryda) zapowiada, że chciałby pobić ten czas, ciągnąć w jak najkrótszym czasie zębami własny samochód Lotus na dystansie 30 m właśnie.

Treningi dentysty obserwują jego sąsiedzi. Żaden z nich nie wydawał się być tym faktem zaszokowany, machali rękami i uśmiechali się.

– Przyzwyczaili się do mnie, bo cały czas robię rzeczy dziwne. Mam dużo pracy, więc nie ćwiczę za dużo – powiedział ze śmiechem miłośnik rekordów Guinnessa.

Na usprawiedliwienie dentysty można podać fakt, że specjalne wkładki, które umieszcza się w jamie ustnej - przenoszą siły w sposób, w który w jak najmniejszym stopniu obciążają zęby. Liczy się przede wszystkim silna żuchwa. Tak, czy inaczej ciągnięcie samochodów w sposób ćwiczony przez  dentystę z Tampy nie są godne polecenia. 

Pasje dentysty

Siłowanie się z samochodami przy pomocy zębów nie jest jedyną pasją lekarza dentysty. W wolnym czasie realizuje się jako malarz artysta. Ostatnio namalował Monę Lisę musztardą, wcześniej użył keczupu do stworzenia obrazu Mel's Hot Dogs, natomiast sosu barbecue - do namalowaniu obrazu Jimbo's Pit Bar BQ. Dzieła te wiszą w restauracjach w Tampe.

Ekscentryczny dentysta jest też zapalonym kolekcjonerem rzeczy dziwnych. Ma kolekcję butów gigantów, między innymi należące do nieżyjącego już Roberta Wadlowa, najwyższego człowieka na świecie (wzrost 272 cm). Foley posiada autentyczną 20-metrową skórę anakondy. Ostatnio na lokalnej aukcji Foley kupił 9-metrowego rekina z włókna szklanego. Dentysta odświeżył eksponat m.in. zastąpił sztuczne zęby prawdziwymi, wziętymi z antycznej paszczy rekina.