PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta budowniczy i właściciel mogunckiej piramidy

Autor: miro • Źródło: ms
10-08-2020, 08:23
Dentysta budowniczy i właściciel mogunckiej piramidy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Niedaleko autostrady 60 w Moguncji rzuca się w oczy piramida. Właścicielem tej ekscentrycznej budowli jest dentysta Harald Geiling.

- Nie, to nie było spełnienie snu z dzieciństwa, a raczej czysta decyzja biznesowa - mówi Harald Geiling, który jako dentysta w swoim gabinecie stomatologicznym pracuje tylko przez dwa popołudnia w tygodniu.

Myśl o budowie centrum imprezowego przyszła dentyście do głowy w 1996 r. W celu spełnienia planów stomatolog kupił w 2000 r. nieruchomość, a wniosek o budowę został zatwierdzony w 2005 r.

Geiling zapewnia, że piramida została zbudowana (krok po kroku przez kilka lat) bez generalnego wykonawcy, ale osobiście przez niego i jego zespół i to bez zaciągania dużych kredytów. Piramida może pomieścić do 1800 osób, szczyt piramidy ma wysokość 18 metrów, a przeszklony taras oferuje widok na panoramę Frankfurtu.

- W pandemii aktywność takich miejsc jak moja piramida jest w zasadzie zawieszona. Ten niezwykły budynek stał się faktycznie architekturą sztafażową – wzdycha Harald Geiling.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   finansowanie  

POLECAMY W SERWISACH