PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści obowiązkowo mają się szczepić przeciwko grypie

en
16-11-2020, 10:02
Dentyści obowiązkowo mają się szczepić przeciwko grypie Dodatkowa ochrona pracowników stomatologii przez obowiązkowe szczepienia na grypę (fot. pixabay)
W różnych rejonach stanu Kalifornia władze samorządowe zarządziły obowiązkowe szczepienia na grypę wśród personelu gabinetów stomatologicznych.

Agencja Centers for Disease Control and Prevention (CDC)  zaleca, by wszyscy pracownicy służby (łącznie z pracownikami administracyjnymi) zdrowia szczepili się przeciwko grypie. Mimo to tylko 81 proc. amerykańskich medyków i personelu średniego szczebla (w tym także dentystów) poddało się temu szczepieniu w sezonie jesienno-zimowym 2019-2020. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba osób pracujących w służbie zdrowia, która szczepiła się na grypę  sięgała 77 -81 proc.

Tej jesieni w części Kalifornii zalecenie to stało się obowiązkowe dla pracowników gabinetów stomatologicznych. Te osoby, które się zaszczepią mają nosić purpurowe identyfikatory i przedstawiać w pracy zaświadczenia, że rzeczywiście szczepienie takie otrzymali.

Na razie tego typu wymogi wprowadził tylko stan Kalifornia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH