PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści najlepszymi biegaczami wśród lekarzy

27-02-2013, 00:19
Dentyści najlepszymi biegaczami wśród lekarzy (fot. wikipedia.org)
Dentyści najlepszymi biegaczami wśród lekarzy (fot. wikipedia.org)
Trzech lekarzy dentystów stanęło na podium XVII Mistrzostw Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się na trasach w Wiśle Kubalonce. Rywalizacja lekarzy odbywała się w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday, przeznaczonego dla narciarzy biegowych amatorów.

Dzięki takim sukcesom łatwiej przełknąć niepowodzenia Justyny Kowalczyk w trakcie trwających Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Choć większym zmartwieniem kibiców jest fakt, że męskie biegi narciarskie praktycznie nie istnieją. Dobrze zatem, że wśród amatorów, w tym lekarzy, rośnie zamiłowanie do tej dyscypliny sportu. Jeszcze lepiej, że prym w rywalizacji wiodą dentyści.

Całe podium XVII Mistrzostw Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym opanowali dentyści, na najwyższym jego stopniu stanął Paweł Babula z Wiśniowej - aktualny wicemistrz świata lekarzy w tej dyscyplinie. Drugie miejsce zajął Marek Korzan z Żor, a trzeci był Tomasz Nowakowski ze Szklarskiej Poręby. Lekarze (przy obficie padającym śniegu) ścigali się stylem klasycznym. W sumie wystartowało ich 24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH