Inicjatorzy akcji charytatywnej: dr Dean Lodding ze Smile for Life Dental w Elgin oraz dr Debra Gray King z Atlanta Center for Cosmetic Dentistry w Atlancie zostali zaskoczeni pozytywną reakcją dentystów kosmetycznych w całych Stanach Zjednoczonych. Ochotnicy we wszystkich 50 stanach rozpoczęli proces tworzenia nowych uśmiechów w lipcu, aby do 11 września 2021 r. zakończyć prace. To gest solidarności najlepszych specjalistów z zakresu stomatologii estetycznej.

Jeden z beneficjentów, Eric Echevarria powiedział: Co oznacza dla mnie nowy uśmiech? Dumny uśmiech daje chęć bycia bardziej otwartym i sympatycznym, ponieważ jesteś bardziej pewny siebie. Dzięki nowemu uśmiechowi zwiększę pewność siebie, gdy znajdę się przed nową, większą publicznością. Mogę śmiało rozpocząć swoją nową rolę komendanta policji, wiedząc, że mam uśmiech na całe życie.

Dr Dean Lodding jest dumny i zaszczycony tym, że Eric Echevarria amerykański bohater otrzyma prezent w postaci uśmiechu. - Eric to osoba, która całe swoje życie poświęciła na dawanie z siebie i służenie innym. Z dumą służył naszemu krajowi w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, a następnie rozpoczął karierę w policji. Jego przywództwo i służba dla społeczności i policji w Elgin sprawiły, że w bezprecedensowym czasie awansował na dowódcę posterunku. Niedawno wybrany został na szefa policji Peoria w stanie Illinois - informuje dentysta.

- Amerykańscy bohaterowie inspirują mnie, odważnie dając i pomagając w każdy możliwy sposób. Jestem zaszczycony, że mogę zaoferować im uśmiech – zapewnił dr Dean Lodding.

Z kolei pacjent dr Debry Gray King  powiedział: Ta szansa daje mi coś, czego nigdy nie sądziłem, że osiągnę. Od 30 lat zasłaniam zęby kiedy się uśmiechałem i teraz będę mógł śmiać się pewnie. To słowa strażaka z Atlanty Kurta Vermilliona. Kurt kontynuuje: Będę musiał na nowo nauczyć się uśmiechać i zawsze będę wdzięczny osobom zaangażowanym w projekt Smiles for America.

Dr Debra Grey King z Centrum Stomatologii Kosmetycznej w Atlancie była szczególnie poruszona historią strażaka z Atlanty, Kurta Vermilliona. Kurt, odkąd pamięta, chciał skorygować zęby, ale kosztowna procedura nigdy nie wchodziła w grę. Z tego powodu zawsze uśmiechał się z zamkniętymi ustami. Za młodu nie mogąc pozwolić sobie na kosztowne leczenie, zdecydował się na szybką i tanią odbudowę uzębienia. Podczas rocznicowej kolacji z żoną po raz pierwszy namacalnie przekonał się o problemie. Gdy ugryzł kawałek chleba, siekacz rozpadł się na kawałki, pozostawiając skonfundowanego mężczyznę bez zęba. Teraz, gdy jego uśmiech zmienił się w ramach SfA, przy każdej okazji prezentuje szeroki uśmiech.

- Jestem zaszczycona, że mogę być częścią projektu zapewniającego bohatorom swobody uśmiech. Czynienie dobra poprzez Smiles for America to wspaniały sposób, aby podziękować za wszystko, co dla nas robią – uważa dr Debra King.