PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentobus wyłącznie dla kobiet

Autor: nieck • Źródło: en
24-08-2021, 09:03
Dentobus wyłącznie dla kobiet Charytatywna akcja higienizacji jamy ustnej (fot. Pixabay)
Dentobus świadczy usługi tylko dla młodych kobiet, które mają ograniczony dostęp do opieki stomatologicznej. To pomysł na walkę z próchnicą realizowany w Kanadzie.

Mobilny gabinet stomatologiczny oferuje bezpłatne zabiegi higienizacji jamy ustnej. Oferta skierowana jest do młodych kobiet (do 19 r. ż.) z mniejszości etnicznych, które nie mają dostępu do tego typu świadczeń, mieszkanek stanu British Columbia w Kanadzie.

To jedna z aktywności kobiecej organizacji SNIWWOC, która ma w agendzie znoszenie nierówności w dostępie do opieki medycznej.

- Zwłaszcza młode kobiety, należące do mniejszości etnicznych, mające niskie dochody, nie mogą sobie pozwolić na wizytę w klinice stomatologicznej, by sprawdzić stan zębów, czy przejść zabieg higienizacji jamy ustnej - podkreśla kierująca projektem  - Kaoruko Sasaki z SNIWWOC.

Świadczenia w dentobusie realizuje gabinet Wheely Clean, prowadzony przez higienistkę stomatologiczną Danielle Ayotte. Poza zabiegiem profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego, Ayotte uświadamia pacjentkom znaczenie zdrowia jamy ustnej i jego związki ze zdrowiem ogólnym, przeprowadza badanie kontrolne i odsyła do lekarza dentysty, jeśli istnieje taka potrzeba.

 -Trudno się przemóc i umówić na wizytę osobie, która bardzo długo nie była u dentysty,  im dłuższa przerwa tym silniejszy lęk przed leczeniem, mówi Danielle Ayotte.

Dentobus Wheely Clean w ramach akcji SNIWWOC, która ma na razie trwać do grudnia,  świadczy bezpłatne usługi raz w miesiącu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH