PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

DentobUS made in US

Autor: miro • Źródło: miro
08-11-2013, 12:30
DentobUS made in US DentobUS made in US
Dentobus jest doskonałym sposobem na zapewnienie podstawowej opieki stomatologicznej dzieciom z ubogich rodzin, zamieszkujących słabo zaludnione tereny - tak myślą niektórzy analizujący potrzeby zdrowotne polskiej młodzieży. Nie tylko oni. Podobny pomysł powstał w USA. W przeciwieństwie do Polski nie tylko powstał, ale jest realizowany.
Pieniądze na dentobus, kursujący pomiędzy prowincjonalnymi szkołami na terenie stanu Missouri, zbierano przez dwa lata. Wehikuł ten kosztował 0,5 mln USD. W jego wnętrzu znajdują się dwa fotele dentystyczne, aparat RTG i oczywiście inny sprzęt warunkujący funkcjonowanie gabinetu dentystycznego. 

Dentobus zbudowany został dzięki wsparciu Truman Medical Center Lakewood oraz Independence School District. Dentyści z Truman Medical Center Lakewood wspominają, że przed erą dentobusu systematycznie jeździli do prowincjonalnych szkół, badając i lecząc na miejscu uzębienie uczniów. Zanim jednak to nastąpiło należało ustawić fotel dentystyczny we wcześniej uprzątniętej sali, umieścić w niej inny sprzęt stomatologiczny. Z reguły zajmowało to co najmniej dwie godziny. Podobny czas pochłaniała likwidacja polowego gabinetu. W efekcie liczba przebadanych pacjentów nie była imponująca.
Dentobus zdecydowanie zwiększył efektywność funkcjonowania ekipy mobilnych dentystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus  

POLECAMY W SERWISACH