W drugim odcinku "Dancing with the stars", tuż przed tańcem konkursowym Ada Fijał, bo o niej mowa, tak opowiada o swojej drodze od stomatologii do aktorstwa.

"Zawsze chciałam być aktorką i zawsze ten zawód kojarzył mi się z jakąś magią. Moja babcia była prawdziwą przedwojenną damą, która opowiadała mi o tamtych czasach, o kinie. Natomiast moi rodzice byli bardziej pragmatyczni w podejściu do świata i dbając o mnie, chcieli żebym miała dobry zawód".

"Pierwszą rozmowę z mamą odbyłam po II roku medycyny, kiedy doszłam do wniosku, że to nie był do końca mój świat. Siedziałam w tych książkach i byłam coraz bardziej nieszczęśliwa".

"Od tego momentu mama słuchała mnie i widziała, że nie wyjdę z tego kryzysu bez zmiany".

"Jak dostałam się już do szkoły teatralnej to poczułam, że żyję"

"Pamiętam że pewnego dnia przybiegłam na zajęcia z piosenki z maską chirurgiczną pod golfem, ponieważ zapomniałam zdjąć ją po zajęciach z chirurgii szczękowej"

"Najsilniejsze wrażenie na mojej mamie nie wywarły egzaminy końcowe, ale pierwszy spektakl w którym zagrałam"

Danuta Fijał, mama Ady:

"Pierwsza jej droga to właśnie jest stomatologia. Po III roku akademickim dostała się do PWST w Krakowie i od IV roku stomatologii studiowała równocześnie oba kierunki, to było bardzo ciężkie, można powiedzieć, że niewyobrażalne"

Patrz także: Piękna dentystka zdradziła

Ada Fijał ukończyła w 2000 r. Instytut Stomatologii Collegium Medicum w Krakowie. Póki co na tym zakończyła karierę dentystki. W dwa lata po uzyskaniu dyplomu Collegium Medicum ukończyła krakowską PWST.