PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czekoladka w pakiecie z wizytą u dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
23-05-2021, 11:10
Czekoladka w pakiecie z wizytą u dentysty Czekoladi wyrabiane przez dentystkę
Na kontrowersyjny pomysł wpadła hiszpańska dentystka Rafaela Vieira Dalberto Corrêa, która częstuje odwiedzających ją pacjentów własnoręcznie robionymi słodyczami z belgijskiej czekolady.
  • Dentystka rozdaje pacjentom słodycze własnej produkcji.
  • Czy moralnie słuszne jest częstowanie pacjentów słodyczami?
  • Cukiernictwo przegrywa jednak ze stomatologią.   

Robienie czekoladowych wyrobów było niegdyś tylko hobby dentystki, ale w czasie pandemii stało się pełnoprawnym biznesem.

Według Rafaeli z takim samym zaangażowaniem zabiera się do prac cukierniczych, z jakim wykonuje zabiegi stomatologiczne.

Cukiernictwo - marzenie dziecięce dentystki

- Kiedy byłam dzieckiem, musiałam często chodzić do dentysty, bo jadłam dużo słodyczy – zdradza dentystka, która jednocześnie zarzeka się,  że jej celem wcale nie jest nakłanianie ludzi do przychodzenia do niej na leczenie i wzmacnianie tego przekazu częstowaniem ich słodyczami.

Rafaela przyznaje, że wśród znajomych komentarz był jeden: Jesteś mądra! Dajesz ludziom słodycze, aby mogli cię później odwiedzać jako pacjenci.

Stomatolog zaprzecza: po prostu chcę, aby osoby, które spotkam doznali chwilę przyjemności, a ze słodyczami jest o to o wiele prościej.

Dentystka zapewnia, że łakocie są dobrej marki

Słodycze są wykonane z belgijskiej czekolady Callebaut. Smaki obejmują Belgian Milk Brigadier, Crème Brûlée i Churros. Łakocie dostarczane są w opakowaniach, które nie ujawniają zawartości przed otwarciem. Wszystkie słodycze i opakowania są ręcznie robione przez Rafaelę w tygodniu, po godzinach pracy w gabinecie dentystycznym, a także w weekendy. 

Wiele osób po skosztowaniu czekolady pyta o możliwość zakupu większych ilości chałupniczego wyrobu. – To się nie stanie. Pracuję jako cukiernik sama i nie chciałabym tego zmieniać – zapewnia Refaela.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   dentyści skupują słodycze   hobby  

POLECAMY W SERWISACH