PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Czasami dentysta odpowiedzialny jest za dentofobię pacjenta

ms
26-11-2020, 13:32
Czasami dentysta odpowiedzialny jest za dentofobię pacjenta Domenico de Cicco ofiara dentofobii (źródło: FB)
Gwiazda reality show w Niemczech Domenico de Cicco cierpi z powodu dentofobii, która powstała w wyniku nieudanego leczenia stomatologicznego.

Domenico de Cicco doświadcza ostrej fobii od czasu leczenia stomatologicznego, któremu poddał się kilkanaście lat temu.

37-latek owładnięty jest irracjonalnym lękiem przed chirurgią stomatologiczną. - Nie byłem u dentysty od dziesięciu lat – przyznaje Domenico de Cicco.

W końcu gwiazda telewizji zdecydowała się na profesjonalne czyszczenie zębów. Temu niebywałemu wydarzeniu gwieździe telewizji towarzyszł fotoreporter „Bild”. Całe zdarzenie zostało opisane w gazecie.

- Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu. Pewnego razu musiałem skorzystać z leczenia kanałowego. Stomatolog złamał instrument w kanale zębowym i doszło do zakażenia. Wydarzenie to zmieniło mój stosunek do dentystów. W rezultacie doznałem traumy. Jakikolwiek kontakt z dentystami był dla mnie wyjątkowo trudny.

Dentysta, który pomógł pacjentowi pokonać strach przyznaje, że wielu pacjentów, boi się leczenia stomatologicznego. Często strach wiąże się ze złymi doświadczeniami. Wielu moich kolegów nie potrafi właściwie zareagować na tego typu trudne sytuacje i zamiast zrozumienia pojawia się irytacja, a to stanowi dodatkowe obciążenie i tak zestresowanego pacjenta.

Pacjent z dentofobią Domenico de Cicco jest synem włoskich rodziców, stał się znany w Niemczech w wyniku występów w kilku reality shows m.in. w Survivor.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentofobia  

POLECAMY W SERWISACH