PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

COVID-19: do czego jest zdolny dentysta, żeby się nie zaszczepić

Autor: miro • Źródło: ms
06-12-2021, 08:26
COVID-19: do czego jest zdolny dentysta, żeby się nie zaszczepić Jak uniknąć szczepienia a mieć certyfikat (fot. Shutterstock)
Lekarz dentysta niczym sztukmistrz podstawił pielęgniarce, wykonującej szczepienia przeciwko COVID-19, … silikonowe ramię, bo nie chciał się zaszczepić, ale nie chciał także zrezygnować z certyfikatu, który takie szczepienie miałby potwierdzać.

Do incydentu doszło w miejscowości Biella na północy Włoch. 57-letni dentysta nie chciał szczepić się przeciwko COVID-19. To był zresztą jeden z powodów, dla których mężczyzna został zawieszony w prawach wykonywania zawodu stomatologa.

Jednym z warunków powrotu do pracy lekarza dentysty był wymóg przedstawienia certyfikatu szczepienia. Mężczyzna uznał, że uzyska potwierdzenie, także wówczas gdy zamiast niego zaszczepione będzie silikonowe ramię, które podstawił pielęgniarce do zastrzyku.

Kobieta od razu zauważyła plastikowe ramię i uznała, że pacjent pomylił się - podstawiając do szczepienia protezę. Pielęgniarka poprosiła dentystę, aby ten odsłonił drugie ramię, ale to nie różniło się niczym od pierwszego, było gumowate i zimne i raziło nienaturalnym pigmentem.

Przeciwnik szczepień próbował przekonać kobietę, żeby zignorowała całe zdarzenie. Ta jednak zawiadomiła policję. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

- Ta sprawa zakrawałoby na groteskę, gdyby nie jej bardzo poważny kontekst. Lekarz dentysta nie może w ten sposób traktować obowiązków i bezpieczeństwa swoich pacjentów - ocenił szef regionalnego rządu Piemontu Alberta Cirio.

Trudno ocenić czy to był samodzielny pomysł dentysty, czy inspirowany. Jakiś czas temu prasa informowała o przypadku innego mężczyzny, który chwalił się, że kupił za 488 EUR silikonowy kombinezon chroniący tors i ramiona. Chciał pod pancerz włożyć jeszcze ubranie, aby igła nie mogła przypadkowo go ukłuć.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   koronawirus   COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH