PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z polskim rekordem Guinnessa w jednoczesnym szczotkowaniu zębów?

ms
13-01-2016, 08:26
Co z polskim rekordem Guinnessa w jednoczesnym szczotkowaniu zębów? Polski rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów
Niektórzy pamiętają datę 30 września 2014 r. Wówczas to polskie dzieci podjęły próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów. Rekord został ustanowiony z wynikiem 313 328 uczestników. I co? I nic.

Okazało się, że rekord Guinnessa polskich dzieci, po 15 miesiącach od zdarzenia, nadal nie jest oficjalnie zarejestrowany. Z pytaniem w tej kwestii zwróciliśmy się do organizatora akcji - Akademii Aquafresh.

Oto odpowiedź.

Rekord Guinnessa w największej liczbie osób szczotkujących zęby w jednym czasie, ustanawiany 30 września 2014 r.  w ramach programu edukacyjnego Akademii Aquafresh, jest w trakcie weryfikacji dokumentów. Niestety w wyniku nieporozumienia musieliśmy po procesie weryfikacji złożonych dokumentów na nowo rozpocząć kompletowanie dokumentacji.

Obecnie jesteśmy w trakcie ponownego kompletowania dokumentów, wymaganych przez Biuro Rekordu Guinnessa. Dokumentacja jest bardzo obszerna i szczegółowa, wymaga zebrania kompletu dokumentów od trzech do pięciu osób z każdej placówki, która uczestniczyła w ustanawianiu rekordu, a jest ich ponad 3 tys. Po dostarczeniu tychże dokumentów rekord zostanie zarejestrowany, o czym oczywiście poinformujemy

infoDENT24.pl, który zaangażował się w rozpropagowanie ze wszech miar pożytecznej akcji, relacjonował na bieżąco przebieg bicia rekordu. 30 września 2014 r. W projekcie brało udział 313 328 dzieci, zgromadzonych w przedszkolach (ok. 4 tys.) na terenie całego kraju oraz w kilku galeriach handlowych. Maluchy szczotkowały zęby przez dwie minuty.

Wcześniej rekord należał do mieszkańców Indii. Ustanowili go 9 lat temu. Wtedy to zęby szorowało w 380 miejscach 170 tys. osób.

Czytaj także: 
Pobity rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów
Polskie przedszkolaki pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH