PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dentysta robi po pracy?

19-07-2013, 00:01
Druga twarz dentysty (foto: sxc.hu)
Druga twarz dentysty (foto: sxc.hu)
Co robi dentysta? To proste - leczy. Co robi po pracy? Na to pytanie już nie ma tak jednoznacznej odpowiedzi. Postarali się jej udzielić rekruterzy z ETS Dental, międzynarodowej firmy, która za pośrednictwem 1 tys. biur każdego roku znajduje pracę dla ponad 42 tys. lekarzy dentystów z 70 państw.

Na podstawie tysięcy formularzy aplikacyjnych pracownicy ETS Dental skreślili wizerunek specjalisty, takim jakim on jest po pracy. Z geografii funkcjonowania ETS Dental wynika, że największy udział w tej statystyce mają dentyści z USA.

Oto kilka danych z raportu. Okazuje się, że 30 proc. dentystów (przypomnijmy, w większości pracujących w USA) zajmuje się rekreacyjnie sportem. 18 proc. amatorskich sportowców preferuje: golf, 17 proc. koszykówkę, 16 proc. - tenis, 14 proc. - narciarstwo, 14 proc. - pływanie, 12 proc. - piłkę nożną, 10 proc. - football amerykański, 7 proc. - siatkówkę, 5 proc. - baseball, 4 proc. - aerobik i pilates, a 3 proc. - hokej.

Oczywiście nie samym sportem lekarz dentysta żyje. Jeśli chodzi o artystyczną sferę życia, to medycy najczęściej wskazują na pasywne zainteresowanie muzyką 23 proc. (głównie obecność na koncertach i kolekcjonowanie płyt), 9 proc. - maluje, 7 proc. tańczy, taki sam odsetek ogląda z upodobaniem filmy, 4 proc. - gra na gitarze, 3 proc. śpiewa.

Wśród innych zainteresowań 18 proc. dentystów wskazuje na zamiłowanie do gotowania, 5 proc. oddaje się najchętniej zakupom, taki sam odsetek z upodobaniem oddaje się jeździe motocyklami, 3,7 proc. woli jazdę konno, 3 proc. uwielbia jazdę szybkimi samochodami, a 2 proc. preferuje degustację win.

W kategorii hobbystów zbieraczy: stosunkowo dużą grupę stanowią kolekcjonerzy znaczków- 7 proc., 4 proc. gustuje w antykach, 1,1 proc. zbiera monety.

I jeszcze jedna informacja. W każdej z podanych kategorii (poza sportem) suma udziałów nie daje 100 proc. Oznacza to, że większość dentystów w miejscu na wymienienie zainteresowań wstawia kreski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH