PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dentyście ze Światowego Dnia Uśmiechu?

jsz
04-10-2013, 14:15
Co dentyście ze Światowego Dnia Uśmiechu? Co dentyście ze Światowego Dnia Uśmiechu? (foto: sxc.hu)
Każda tego typu inicjatywa powinna być przyjmowana przez dentystów z uśmiechem. Oczywiście „przy okazji" „Dni z okazji" firmy związane z higieną jamy ustnej promują własne wyroby.
Bez względu na ten fakt Światowy Dzień Uśmiechu (4 października) jest dobrym sposobem, aby bez bicia w dzwony trwogi przypomnieć, że uśmiech zaczyna się i kończy na zdrowych zębach.

Przypomnijmy zatem, że święto to obchodzone jest od 1999 r. w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą Światowego Dnia Uśmiechu był Harvey Ball, który w 1963 r. wymalował symbol uśmiechniętej buzi „smiley face".

Z badania przeprowadzonego przez Match.com na ponad 5 tys. dorosłych Amerykanach wynika, że ponad 70 proc. kobiet i niemal 60 proc. mężczyzn oceniło uśmiech jako najważniejszy atrybut atrakcyjności. Podobne wnioski na temat znaczenia pięknego uśmiechu wynikają z badań przeprowadzonych przez American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD): aż dziewięciu na dziesięciu dorosłych w Ameryce uważa, że atrakcyjny uśmiech jest ważnym atutem płci przeciwnej, zaś ośmiu z dziesięciu wierzy, że nieatrakcyjny uśmiech - odstrasza.

Co druga ankietowana osoba uważa, że uśmiech to pierwszy element, na który zwraca się uwagę przy poznaniu nowej osoby. Ludzie uśmiechający się są bardziej lubiani i chętniej zatrudniani, ponieważ postrzega się je jako bardziej atrakcyjne, wesołe i towarzyskie.

Oczywiście uśmiechanie przychodzi łatwiej, gdy można pochwalić się zdrowymi zębami. Według badań konsumenckich agencji AAP wynika, że aż 80 proc. osób nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu.


Tymczasem kobieta uśmiecha się przeciętnie 62 razy dziennie, a mężczyzna tylko 8,podczas gdy dzieci śmieją się średnio czterysta razy dziennie. W większości przypadków, bo nie doznają stresu dnia codziennego, ale także dlatego, bo tylko dzieci nie robią problemy z tego, że często nie mają czym się uśmiechać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
uśmiech  

POLECAMY W SERWISACH