PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Chory ząb zakończył marzenia Mariusa Lindvika o wygraniu TCS

Autor: miro • Źródło: ms
01-01-2021, 12:27
Chory ząb zakończył marzenia Mariusa Lindvika o wygraniu TCS Marius Lindvik (FB)
Dla Mariusa Lindvika kiepsko skończył się 2020 i zaczął 2021 r. Norweski skoczek narciarski przerwał udział w Turnieju Czterech Skoczni (był trzeci), aby poddać się pilnemu zabiegowi stomatologicznemu ze względu na stan zapalny zęba mądrości.

Marius Lindvik w sylwestrową noc przeszedł operację stomatologiczną, mającą zaradzić problemom występującym przy zapaleniu zęba mądrości. Stomatolodzy zlikwidowali co prawda duży stan zapalny w szczęce 22-letniego skoczka, ale do tego był potrzebny zabieg.

Jak podają media, lekarze musieli dostać się do szczęki Lindvika, przejść pod grzebieniem jarzmowo-zębodołowym w celu wypłukania i oczyszczenia miejsca z zainfekowanego płynu. Okazuje się, że lekarzom Kliniki Uniwersyteckiej w Innsbrucku udało się przeprowadzić zaplanowany zabieg.

- Pomagali nam zarówno lekarze z zespołu Niemiec, jak i Austrii, a także otrzymaliśmy fantastyczną pomoc od burmistrza Garmisch. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni - powiedział trener Norwegów Stöckl, który zostanie z Lindvik w Innsbrucku do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Problemy stomatologiczne Lindvika pojawiły się jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a w Wigilię sportowiec pojechał do swojego dentysty w Norwegii. Podjęto kroki w celu zmniejszenia ciśnienia wywołanego stanem zapalnym. Jednak z perspektywy czasu sytuacja nie poprawiła się zgodnie z oczekiwaniami.

Według menadżera reprezentacji narodowej, stan zapalny utrudnił skoczkowi otwieranie ust. Tak więc Lindvik musiał głównie spożywać płynną żywność.

Skoczek był u dentysty w Oberstdorfie i tam lekarze próbowano pomóc mu w pokonaniu kłopotów stomatologicznych. Usunięcie zęba mądrości nie było wtedy uważane za istotne, dopóki nie skończy się TCS.

W ostatnich dniach Lindvik stosował nowy rodzaj antybiotyku, który miał złagodzić stan zapalny. Tak jednak się nie stało.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport  

POLECAMY W SERWISACH