PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Chcą dalej wykorzystywać psy do testowania implantów

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
27-12-2013, 11:29
Chcą dalej wykorzystywać psy do testowania implantów Chcą dalej wykorzystywać psy do testowania implantów (Fot. Fotolia/PTWP)
Szkoła dentystyczna w stanie Georgia (USA) broni programu badań, w którym wykorzystuje się psy do testowania implantów zębowych - podaje portal DrBicuspid.com.

Coraz więcej organizacji protestuje przeciwko programowi prowadzonemu przez specjalistów z Georgia Regents University College of Dental Medicine w Auguście. Twórcom projektu zarzuca się brutalność: przed wszczepieniem testowego implantu psom usuwane są zęby stałe. Wskazuje się także na fakt, że zwierzęta bywają uśmiercane.

- Programy badań są regularnie sprawdzane przez urzędników federalnych, a szkoła przestrzega wszelkich wytycznych: od tych stanowych po międzynarodowe - broni badań dr Christopher Cutler, szef wydziału periodontologii.

Przedstawiciele uczelni dodatkowo odpierają ataki przypominając, że wszelkie badania prowadzone są zgodnie z zachowaniem praw międzynarodowych (Humane Society).

- Implanty na zwierzętach testujemy ze względów bezpieczeństwa ludzi - dodaje Cutler i przypomina, że program zakłada testy na psach, ponieważ zauważa się u nich podobne choroby kości i tkanek jak u człowieka.

Georgia Regents University College of Dental Medicine w Auguście ma zezwolenie na przeprowadzanie eksperymentów implantologicznych z wykorzystaniem psów na najbliższe trzy lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH