PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Branża dentystyczna wspiera zniszczone Filipiny

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
25-11-2013, 13:09
Branża dentystyczna wspiera zniszczone Filipiny Branża dentystyczna wspiera zniszczone Filipiny (Fot. Fotolia/PTWP)
Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (American Dental Association, ADA) rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na pomoc stomatologiczną dla Filipin. W wyniku tajfunu Haiyan, który przeszedł nad wyspami, zniszczeniu uległo wiele placówek dentystycznych. To nie jedyna charytatywna inicjatywa branży stomatologicznej skierowana do Filipińczyków.

W pomoc dla poszkodowanych włączają się także producenci sprzętu i materiałów. Na odbudowę opieki dentystycznej w zniszczonym kraju firma Ivoclar Vivadent przekazała 200 tys. dolarów. Połowa środków trafiła do lokalnego oddziału Czerwonego Krzyża.

Co ciekawe, Ivoclar Vivadent od 1993 roku prowadzi 300-osobowy zakład produkcyjny w okolicach stolicy Filipin - Manili. Jak informują przedstawiciele firmy, tajfun był łaskawy, zarówno dla ludzi, jak i fabryki.

Z pomocą Filipińczykom pośpieszyła także firma Darby Dental Supply. Na wyspę trafiły kontenery z produktami do higieny stomatologicznej oraz narzędzia dentystyczne.

Tajfun Haiyan przeszedł przez środkową część Filipin na początku listopada. Wiatr osiągał prędkość 235 km/h (w porywach do 275 km/h), zaś wysokość fal sięgała 15 metrów. Władze kraju informują o kilkunastu tysiącach ofiar śmiertelnych, ponad dwa tysiące zostało uznanych za zaginione.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH