PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Boli ząb? Profesjonalna pomoc stewardesy.

Autor: miro • Źródło: ms
24-07-2021, 12:21
Boli ząb? Profesjonalna pomoc stewardesy. Co silniejsze, kariera dentystki, czy stewardesy? (fot. unsplash)
27-letnia Litwinka Maria Pandolfi jest dyplomowaną dentystką, ale pomimo udanych początków w opiece zdrowotnej, zawsze chciała zrobić karierę w przestworzach. Wciąż jest na rozdrożu.
  • Kariera stewardesy odrzucona na ostatnim roku studiów stomatologicznych.
  •  Chcąc latać, dentystka rzuciła pracę w lecznicy dentystycznej i zaczęła spełniać marzenia.
  • Koronawirus zweryfikował marzenia o lataniu, ale także o pracy  jako dentystka. 

Stewardesa dentystką, dentystka stewardesą

- Moja kariera stewardesy rozpoczęła się, gdy byłam na ostatnim toku studiów stomatologicznych - mówi Maria Pandolfi. - Miałam fałszywe przekonanie, że stewardesa musi być wysoką osobą, więc początkowo myślałam, że ze względu na mój niski wzrost nigdy nie zostanę wybrana. Ale okazało się inaczej.

- Nie zrezygnowałam ze stomatologii i wciąż zdobywam doświadczenie w tej dziedzinie, ale praca stewardesy była moim marzeniem z dzieciństwa, które się spełniło - zwierza się Maria Pandolfi.

Kiedy przewoźnik lotniczy z Rygi przyjął studentkę stomatologii do pracy, przyszła pani dentystka … odrzuciła ofertę, aby skupić się na studiach medycznych. Po uzyskaniu dyplomu Maria przystąpiła do pracy jako dentystka, ale jednak wciąż myślała o pracy w przestworzach.

Drugie podejście do zawodu stewardesy

- Gdy mój przyjaciel pokazał mi ogłoszenie o pracę w wileńskiej firmie czarterowej ACMI - zdecydowałem się ubiegać o stanowisko personelu pokładowego w samolotach Airbus A319 i A320 i ponownie się udało - opowiadała Maria Pandolfi.

Początkowo Maria nie miała żadnych oczekiwań co do swojej przyszłości w lotnictwie. Linia lotnicza, w której zaczęła pracować, zaoferowała jej umowę tymczasową, na sezon letni.

- Chcąc latać, rzuciłam w 2019 r. pracę w lecznicy dentystycznej i zaczęłam spełniać marzenia. Wiedziałam wówczas co będę robić w sezonie zimowym, kiedy umowa wygaśnie. Spodziewałem się powrotu do stomatologii - relacjonowała kobieta.

Kiedy jednak linia lotnicza zaproponowała jej przedłużenie kontraktu, Maria skorzystała z szansy kontynuowania pracy jako stewardesa.

Sezon zimowy to zazwyczaj spokojny okres dla lotnictwa, ze spadkiem częstotliwości lotów i mniejszym zapotrzebowaniem na podróże lotnicze. Maria zaczęła zatem myśleć w jaki sposób połączyć stomatologię i lotnictwo.

Pandemia COVID-19 zmusiła do zamrożenia lotniczych aspiracji

- Kiedy moja babcia, która jest lekarzem, usłyszała wiadomość o nowym nieznanym wirusie rozprzestrzeniającym się w Azji, powiedziała mi, że ta infekcja może silnie wpłynąć na ludzkość. I miała rację. Nie spodziewałam się, że naukowcom zajmie tak długo walka z wirusem - relacjonowała Maria Pandolfi.

Wiosną 2020 r. Maria została zwolniona z linii lotniczych. Wątpiła, aby linia lotnicza, z którą latała tylko przez 10 miesięcy, przezwyciężyła zawirowania finansowe. Martwiła się, że firma przestanie istnieć.

Koronawirus odcisnął się także na stomatologii

W tym samym czasie rząd litewski wprowadził surowe przepisy w zakresie kwarantanny i czasowo zawiesił wszystkie nieplanowe usługi medyczne. Ze względu na trudną sytuację zarówno w lotnictwie, jak i opiece zdrowotnej, Maria nie tylko straciła stanowisko w liniach lotniczych, ale także nie mogła znaleźć innej pracy w stomatologii.

Mimo wciąż niejasnej sytuacji Maria nie straciła pewności siebie. W środku lata 2020 r. wznowiła usługi stomatologiczne, ale wciąż żywiła nadzieję, że wróci do latania.

Powrót do latania 

Rok po uziemieniu, Maria otrzymała szansę ponownej pracy jako stewardesa.

- Oba zawody mają dla mnie znaczenie, więc nie mogłam ukryć radości, gdy zaproponowano mi powrót do lotnictwa – wyjawia Maria. - Wierzę, że przezwyciężymy ten kryzys i będę w stanie połączyć stomatologię i lotnictwo, o czym marzyłam od tak dawna - dodaje stewardesa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH