PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Boli głowa? Idź do ...dentysty

ms
25-07-2014, 09:35
Boli głowa? Idź do ...dentysty Dentysta poradzi sobie z migreną (foto: sxc.hu)
Okazuje się, że gabinet dentystyczny to najlepsze miejsce, w którym można by uzyskać pomoc w przypadku uporczywej migreny. Unikatową metodę leczenia, aprobowaną przez FDA, promuje klinika TruDenta, usytuowana nieopodal Miami na Florydzie.

Z migreną trudno się walczy. W wielu przypadkach medycyna jest wciąż bezradna, bywa bowiem, że trudno jest zdiagnozować pierwotne źródło bólu i przyczyny jego powstawania. Specjalizujący się w niekonwencjonalnej metodzie uwalniania od bólu głowy lekarz dentysta Pat Jaeckle z TruDenta wyjaśnia, że jest 12 symptomów poprzedzających ostrą fazę choroby, im wcześniej nastąpi reakcja, tym większe prawdopodobieństwo uniknięcia najgorszych dolegliwości, a te mogą obejmować m.in.: nudności, światłowstręt, podwójne widzenie, wyczulenie na zapachy i na dźwięki.

Specjaliści z TruDenta twierdzą, że są w stanie skutecznie pomóc 95 proc. pacjentów cierpiących na migrenę. Metoda jest bezbolesna, nie wymaga stosowania środków farmakologicznych, opiera się na korekcie zgryzu połączonej z masażem twarzy i szyi. Podstawowe znaczenie ma jednak drobiazgowa diagnostyka zgryzu, bo nieprawidłowy w wielu przypadkach skutkować może trudnymi do zwalczenia napadami migreny. Transmisja bodźców bólowych do mózgu z silnie unerwionego obszaru jamy ustnej powodować może migrenę. Nie jest to jedyna przyczyna zła. Źródło bólu może tkwić także w okolicy karku i szyi. Wówczas to lekarze z TruDenta we współpracy z kolegami innych specjalności aplikują odpowiedni zestaw ćwiczeń, w tym masaży.

Terapia, w zależności od przypadku, może być jednorazowa lub trwać nawet kilka miesięcy.
Koszt leczenia zaczyna się od kilkuset, a kończy na 5 tys. USD. TruDenta zapewnia, że wydatek w całości (lub w znacznej części) pokryć może firma ubezpieczeniowa pacjentów trafiających do TruDenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bóle głowy   ból zęba   migrena   TruDenta   leczenie bólu  

POLECAMY W SERWISACH