PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Biżuteria nazębna wraca na salony

Autor: miro • Źródło: ms
05-09-2021, 17:17
Biżuteria nazębna wraca na salony Biżuteria na zębach znowu w łaskach (fot. Instagram)
Umieszczane na zębach: cyrkonie, prawdziwe diamenty, wszelkie świecidełka w kształcie gwiazd, krzyżyków, kropel i innych wzorów - po kilkunastu latach zapomnienia - wracają do łask.

- Kleję klejnoty na zębach od stycznia 2021 r., z miesiąca na miesiąc rośnie na nie popyt, a klienci chcą dużych, przyciągających wzrok projektów - jestem naprawdę szczęśliwy – zwierza się szwajcarski technik dentystyczny Lynn Blattmann.

Cedric Regez, właściciel gabinetu dentystycznego w Zurychu potwierdza ocenę kolegi z branży: trend jest zauważalny, moda powróciła.

Dla eksperta taki zabieg – oczywiście całkowicie odwracalny, to żaden problem, wykonuje się go szybko a komplikacje nie występują - o ile oczywiście ząb jest odpowiednio przygotowany przed jego ozdobieniem.

Tak jak zazwyczaj - przy wszelkich zabiegach na zębach - jest pewne „ale”. O ile za usługę zabiera się ktoś bez profesjonalnego przygotowania, nie dysponujący odpowiednim sprzętem i markowymi klejami – mogą pojawić się kłopoty na przykład w postać ognisk próchnicy.

Tak więc moda na świecidełka w zębach nie powinna wzbudzać kontrowersji od strony medycznej. Efekt estetyczny, zależy od gustu. Faktem jest, że błyszczący ząb może być oznaką statusu materialnego. Ceny u szwajcarskich dentystów zaczynają się od 50 franków a kończą na … dowolnej kwocie, wszystko zależy od materiału, z którego wykonana została biżuteria.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH