PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bezpłatne usunięcie ósemek - oferta dla studentów

Autor: nieck • Źródło: en
09-05-2022, 13:05
Bezpłatne usunięcie ósemek - oferta dla studentów Ekstrakcja zębów mądrości Fot. Shutterstock
W Stanach Zjednoczonych część chirurgów stomatologów oferuje studentom zabieg ekstrakcji zębów mądrości bezpłatnie.
  • W Stanach Zjednoczonych chirurdzy stomatolodzy oferują bezpłatne usuwanie ósemek  studentom 
  • Akcja charytatywna dla studentów to forma pomocy, która znacznie rozwinęła się  w czasie pandemii COVID-19
  • Z wniosków studentów o bezpłatny zabieg ekstrakcji ósemek wybierane są te, które zawierają prawidłowe odpowiedzi na test sprawdzający wiedzę na temat zębów mądrości

Wysoki koszt ekstrakcji zębów mądrości

Usunięcie ósemek kosztuje w Stanach Zjednoczonych  2-3 tys. dolarów - w zależności od stopnia trudności wykonania zabiegu oraz typu znieczulenia, jakie wybiera pacjent.

Akcja bezpłatnych ekstrakcji trzech zębów trzonowych skierowana jest do studentów, z których bardzo wielu może studiować tylko dzięki kredytowi.   Zaczęto ją prowadzić pięć lat temu, ale rozwinęła się w trakcie pandemii, gdy wielu młodych ludzi miało problemy finansowe, gdyż nie było w stanie znaleźć zatrudnienia podczas wakacji lub ich rodzice stracili pracę.

Duża wiedza na temat ósemek - rośnie szansa na bezpłatny zabieg u dentysty

Program jest organizowany na zasadach konkursu. Studenci, starający się o darmowy zabieg usunięcia ósemek, składają wnioski, w których m.in. odpowiadają na pytania sprawdzające ich wiedzę na temat zębów mądrości oraz opisują, jakie znaczenie ma dla nich wzięcie udziału w tej charytatywnej akcji.

Przy okazji tego programu toczy się dyskusja na temat korzyści i wad takiego zabiegu oraz najlepszego czasu na jego przeprowadzenie. Często stawiane jest pytanie czy lepiej profilaktycznie usuwać ósemki, czy czekać aż pojawią się z nimi problemy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ekstrakcja   ósemki   zęby mądrości   trzecie trzonowce  

POLECAMY W SERWISACH