PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Będzie szczoteczka uwalniająca kofeinę?

27-05-2013, 00:01
Będzie szczoteczka uwalniająca kofeinę? (fot. sxc.hu)
Będzie szczoteczka uwalniająca kofeinę? (fot. sxc.hu)
Jak informuje brytyjski dziennik "Daily Mail", firma Colgate-Palmolive chce opatentować szczoteczkę do zębów, która w trakcie mycia zębów wydziela substancje wywołujące efekt sensoryczny. Jako pierwsi, z nowego produktu, mają ucieszyć się "fani" kofeiny, chyba, że pomysł zastopuje FDA.

Związek chemiczny ma być zawarty w specjalnych, wymienialnych plastrach, przymocowanych do główki szczoteczki. Podczas szczotkowania substancja będzie uwalniana i wchłaniana przez błony śluzowe jamy ustnej. Efekt? Myjąc zęby wyczujemy np. smak kawy.

Kofeinowy efekt sensoryczny nie jest jedynym pomysłem koncernu. Projekt zakłada, aby plastry umieszczone na szczoteczkach mogły dostarczyć do organizmu niemal każdą substancję, nawet leki. Jako jeden z przykładów wymieniana jest aspiryna.

Zanim jednak poranna kawa i mycie zębów będzie produktem "2 w 1" autorzy pomysłu muszą zmierzyć się z poważnym problemem. Obecnie w Stanach Zjednoczonych trwa intensywna kampania antykofeinowa. Akcję wspiera US Food and Drug Administration, która chce ograniczyć dostęp do kofeiny osobom nieletnim. Na celowniku FDA są m.in. gumy do żucia zawierające ten środek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   szczoteczka do zębów  

POLECAMY W SERWISACH