PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

BDA - nowy przewodniczący, nowe cele

10-05-2013, 00:01
BDA - nowy prezydent, nowe cele
BDA - nowy prezydent, nowe cele
Dr Barry McGonigle, nowo wybrany przewodniczący BDA (British Dental Association) nie pozostawił suchej nitki na stanie zdrowia jamy ustnej w Wielkiej Brytanii. Podczas konferencji prasowej, nazwał narastający problem niskiego poziomu profilaktyki zdrowotnej hańbą narodową. Przedstawił także plany na przyszłość.

Nowy szef największej organizacji skupiającej stomatologów w Wielkiej Brytanii, w trakcie inauguracyjnego wystąpienia, ostrzegał, że walka z próchnicą i pochodnymi z nią chorobami nie jest zakończona, mimo ze statystyki wskazują spadek zachorowań. Według McGonigle'a, dane te są niewłaściwie interpretowane, przekonywał, że choć zachorowalność na próchnicę spada wśród starszych, głównie dzięki coraz lepszej opiece dentystycznej, to rośnie ona wśród dzieci, szczególnie najmłodszych.

Barry McGonigle jednocześnie wskazał winnych tej sytuacji. Jego zdaniem to firmy produkujące słodycze i napoje gazowane są odpowiedzialne za rozwój próchnicy wśród dzieci, zarabiając przy tym niebagatelne sumy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   BDA   Barry McGonigle  

POLECAMY W SERWISACH