PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Asystentka stomatologiczna z pięcioma instrumentami w dłoniach. Kto pobije ten wynik?

Autor: miro • Źródło: dentistry.co.uk
29-12-2022, 09:43
Asystentka stomatologiczna z pięcioma instrumentami w dłoniach. Kto pobije ten wynik? Sprawność manualna asystentki stomatologicznej Fot. AdobeStock
Jodie Faulkner, asystentka dentystki Zuzanny Sadury w trakcie zabiegu stomatologicznego trzymała w dłoniach aż pięć przyrządów używanych w procesie leczenia. Dentystka postawiła asystentkom pytanie o liczbę narzędzi i materiałów stomatologicznych, które zwykły utrzymywać jednocześnie w dłoniach pracując przy pacjencie.
  • Asystentka stomatologiczna Jodie Faulkner pracuje przy pacjencie trzymając w dłoniach aż pięć instrumentów przydatnych dentyście podczas zabiegu
  • Sprawność manualna Jodie Faulkner zainspirowała dentystkę Zuzannę Sadurę, która rzuciła wyzwanie innym asystentkom do pobicia "rekordu" Jodie 
  • Zuzanna Sadura, zanim została dentystką, sama była asystentką stomatologiczną

Sprawność manualna asystentki

Zuzanna Sadura napisała na Instagramie, że ma ogromne szczęście, iż może pracować ze wspaniałą asystentką Jodie Faulkner.

- Zaskoczyła mnie tym, że z dużą swobodą trzymała w dłoniach: strzykawkę z płynnym kompozytem, osłonę przed światłem lampy polimeryzacyjnej, pistolet do kompozytów, utwardzacz, zgłębnik - wyliczała dentystka.

- Moja asystentka wysoko podniosła poprzeczkę! Czy możecie ją pokonać? Wyzywam Was na pojedynek!… Brawo @jodiefaulkner, jesteś supergwiazdą wśród asystentek stomatologicznych! - napisała Zuzanna.

Para pracuje razem w Dorset Dental Clinic, rodzinnej, wielokrotnie nagradzanej praktyce w Poole, Dorset.

Dentystka Zuzanna uważa, że Jodie to absolutna perełka. - Bardzo mnie zaskoczyła swoją sprawnością manualną - zachwalała stomatolożka.

Dentystka zaczynała od asystentki

Zuzanna Sadura pracuje w stomatologii od 2010 r. Bardzo ceni sobie umiejętności asystentek stomatologicznych, ponieważ początkowo pracowała jako jedna z nich. Pomagała dentyście, który dostrzegł jej potencjał i zmotywował ją do realizacji marzeń o studiach stomatologicznych.

Zuzanna ukończyła Szkołę Medycyny i Stomatologii Uniwersytetu Plymouth-Peninsula w lipcu 2019 r.

- Mam kilka planów rozwoju osobistego na najbliższą przyszłość. Jednym z nich jest zdobycie specjalizacji w zakresie stomatologii zachowawczej i estetycznej. Chcę również spełniać się jako wykładowca na uniwersytecie medycznym kształcącym higienistki i asystentki stomatologiczne.

Wzorowa asystentka stomatologiczna  

Jodie Faulkner zaczęła przygodę ze stomatologią w 2014 r.

- Początkowo ubiegałam się o stanowisko recepcjonistki, ale zapytano mnie, czy kiedykolwiek rozważałam pracę jako asystentka dentysty. Nie zdawałem sobie sprawy, że mogę spełnić wymagania stawiane przed osobami wykonującymi ten zawód. Spróbowałam, spodobało mi się i tak już zostało – relacjonuje Jodie Faulkner.

Po ośmiu latach pracy zdobyła kwalifikacje, bogatą wiedzę i umiejętności.  Oprócz asystowania Zuzannie, pomaga również dyrektorowi kliniki Philipowi McCauleyowi w jego zabiegach implantologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH