W Stanach Zjednoczonych federalny nakaz szczepień dla pracowników służby zdrowia nie dotyczy bezpośrednio gabinetów dentystycznych. Jednak nieobjęcie dentystów obowiązkiem szczepień przeciwko Covid-19 może być błędem, jak coraz wyraźniej pokazują nastroje pacjentów. 

Opinie pacjentów na temat szczepień przeciwko COVID-19

- Będę chodziła wyłącznie do placówek opieki zdrowia, które wymagają szczepienia personelu. Nie wyobrażam sobie personelu medycznego lub dentystycznego, który sam nie jest zaszczepiony. Ich zadaniem jest dbanie o zdrowie pacjentów, niezależnie od ich specjalizacji. Dlaczego te same zasady nie miałyby zastosowania do szczepień? Każdy lekarz, który nie jest zaszczepiony, tym samym daje do zrozumienia, że nie przejmuje się zdrowiem moim ani innych pacjentów - Megan Linebarger, założycielka Grithaus Agency, firmy zajmującej się public relations.

- Jeśli jestem u dentysty, by usunąć ząb mądrości, to z pewności nie chcę złapać Covida! Już radzenie sobie z innymi chorobami jest wystarczająco trudne, kto by jeszcze chciał dodatkowo nabawić się COVID-19? -  Andrew Johnson, dyrektor Prime Seamless, firmy zajmującej się dachami i rynnami. 

Zdarzają się sytuacje, że pacjent zanim pozwoli się zbadać lekarzowi dentyście pyta wprost, czy został  już zaszczepiony przeciwko COVID.