PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Akcja - Kup pan szczotkę

Autor: nieck • Źródło: en
05-05-2022, 11:30
Akcja - Kup pan szczotkę Akcja charytatywna polskich dentystów Fot. Shutterstock
Redemptoris Missio po raz czwarty organizuje akcję „Kup pan szczotkę”. Do tej pory udało się wysłać do krajów misyjnych ponad 100 tys. past i szczoteczek do zębów.

Polscy misjonarze w prowadzonych przez siebie szkołach uczą mycia zębów, dzięki szczoteczkom zebranym w kolejnych akcjach - Kup pan szczotkę.

Wolontariuszka fundacji Redemptoris Missio dentystka Monika Wieczorek, wyjeżdża w czerwcu do Republiki Środkowoafrykańskiej, jednego z najsłabiej rozwiniętych krajów świata. To już czwarta misja dentystki. Tym razem pojedzie do założonego przez diecezję tarnowską gabinetu stomatologicznego w Bagandou i do miejscowości Nola.

W całej Republice Środkowoafrykańskiej jest tylko 10 dentystów, ale nie wiadomo jaki jest poziom ich wykształcenia. Pacjenci tych lekarzy bardzo często umierają z powodu używania przez nich niesterylnych narzędzi. Dentyści pracują głównie w stolicy lub w większych miastach.

Wolontariuszka z Polski  przyjmuje pacjentów z Konga i Kamerunu oraz z samej stolicy, gdyż ludzie boją się chodzić do miejscowych stomatologów z powodu zgonów po ekstrakcjach i nieużywania przez nich środków znieczulających.

Monika Wieczorek wraz z Izabelą Cywą będą odwiedzać wioski i przeprowadzać w nich akcję edukacyjną dotyczącą profilaktyki próchnicy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH