PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Afirmacja bezzębności to dobry pomysł?

Autor: miro • Źródło: ms
13-11-2021, 08:14
Afirmacja bezzębności to dobry pomysł? Dwa oblicza Whitney Johnson (TikTok)
25-letnia Whitney Johnson z Oklahomy straciła zęby, bo będąc osobą uzależnioną od narkotyków, nie dbała w najmniejszym stopniu o stan zdrowia. Teraz epatuje swoim wyglądem.

Narkotyki miały zgubny wpływ na organizm młodej kobiety - w tym oczywiście także na stan jej zębów. Sytuacja taka martwiła młodą Amerykankę przez długi czas, ale równie długo zwlekała z wizytą u dentysty. Powód był prozaiczny. Whitney po prostu wstydziła się stanu swoich zębów. 

Gdy w końcu podjęła decyzję o konieczności odwiedzenia gabinetu stomatologicznego okazało się, że jest za późno, aby uratować uzębienie.

 - Kiedy miałam 23 lata, usunięto mi wszystkie górne zęby, niedługo później dolne i założono protezy - mówiła Whitney.

Kobieta wspomina, że to był dla niej koszmar – czuła zawstydzenie, wynikające z powszechnego przekonania, że protezy zębowe noszą tylko starzy ludzie.

- Jako młoda osoba bardzo martwiłam się, że stracę zęby i nie będę już czuła się piękna – powiedziała Whitney.

Gdy Whitney uświadomiła sobie, że wielu młodych ludzi z różnych przyczyn traci zęby, kobieta poczuła, iż protezy to nie jest powód do wstydu.

25-latka postanowiła założyć konto na TikToku o nazwie @youngwithdentures (młoda z protezami), aby spopularyzować problem protez zębowych u młodych ludzi.

Bezzębna "gwiazda" na krótkich filmikach pokazuje się zarówno z protezą, jak i bez niej. Whitney twierdzi, że w obu przypadkach czuje się piękna. Kobieta ma do siebie dystans, co urzekło wielu obserwujących jej profil.

Jej filmiki polubił ponad 1 mln użytkowników TikToka, a niemal 30 tys. obserwuje jej profil.

Na internetowej platformie nie brakuje komentarzy i słów wdzięczności dla tego, co robi młoda kobieta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   proteza zębowa   Tik Tok  

POLECAMY W SERWISACH